iPhone 13 byl v roce 2022 nejoblíbenějším smartphonem v Číně

Phone 13 byl v roce 2022 nejprodávanějším smartphonem v Číně a obsadil tři z 10 nejlepších prodejních míst. Čínský trh se smartphony je pro Apple důležitý a zdá se, že si společnost ve srovnání se svými konkurenty v tomto území vedla opravdu dobře. Nová čísla naznačují, že hodně z toho bylo zásluhou iPhonu 13.

Skvělý úspěch na čínském trhu

Podle údajů, které v pondělí zveřejnila společnost Counterpoint Research, byl iPhone 13 nejprodávanějším smartphonem z hlediska počtu prodaných kusů v Číně v roce 2022. Jemu samotnému se podařilo zajistit tržní podíl 6,6 % za rok, což je nárůst z 2,3 % v roce 2021.

Za iPhonem 13 následoval iPhone 13 Pro Max a iPhone 13 Pro na druhém a třetím místě s podíly 2,2 % a 1,9 %.

Bylo to také poprvé, kdy se modely Pro od Applu dostaly do žebříčku první desítky v Číně. Kromě toho, že Apple obsadil první tři místa v žebříčku nejprodávanějších produktů, přispěl také více než 10 % k objemu prodeje v Číně za rok.

Ze zbývajících míst v první desítce obsadil čtyři Honor, dvě obsadilo Vivo a do seznamu se dostal jeden model Oppo. Kromě řady iPhone byly ceny všech ostatních v první desítce nižší než 500 USD, což ukazuje, že prémiový trh je stále naživu a dobře se mu daří.

Counterpoint počítá s tím, že prodejní podíl deseti nejlepších modelů v roce 2023 klesne z plochých 22% podílu v roce 2022, částečně kvůli „nepřetržitému ročnímu poklesu prodejů“. V lednu se však objevily náznaky, že se prodeje v zemi začínají zotavovat.

Předchozí článek

Zaměstnanci Applu se obávají, že MR headset by mohl být drahý propadák

Následující článek

Apple kupuje start-up WaveOne pro kompresi videa poháněný umělou inteligencí

Související články