Přihrádky na SIM karty mohou z iPhonu 15 v Evropě zmizet

Apple může rozšířit odstraňování fyzických přihrádek na SIM karty, přičemž evropské iPhony možná jako další ztratí starší technologický prvek v iPhonu 15. Představení iPhonu 14 donutilo miliony amerických uživatelů iPhonů používat eSIM místo fyzické SIM karty. V pravděpodobném rozšíření tohoto rozhodnutí o designu může Apple provést stejnou změnu pro jednotky směřující do Evropy.

eSIM zajistí více vnitřního prostoru

Podle zdrojů iGeneration se Apple chystá vyrábět zařízení iPhone 15 a iPhone 15 Pro pouze s eSIM, jakmile se začnou prodávat ve Francii. Vzhledem k tomu, že Apple nevyrábí variantu iPhonu specifickou pro Francii, takové rozhodnutí o designu by se místo toho mohlo vztahovat na více zemí po celé Evropě.

Přechod pouze na eSIM poskytne Applu některé výhody, včetně možného znovuzískání vnitřního prostoru například pro další komponenty. Existují také potenciální výhody hydroizolace.

Není to poprvé, co se fáma o vyjmutí zásobníku SIM objevila. Zvěst z prosince trvala na tom, že pro více modelů budou podporovány pouze eSIM.

Je však pravděpodobné, že Apple bude ještě nějakou dobu nabízet iPhony s fyzickou kapacitou SIM. V Číně mají iPhony prodávané v zemi místo podpory eSIM zásobníky schopné pojmout dvě SIM karty.

Předchozí článek

Apple kupuje start-up WaveOne pro kompresi videa poháněný umělou inteligencí

Následující článek

Ztracené Apple Watch, které strávily noc v oceánu, byly nalezené ve funkčním stavu

Související články