ITC shledala společnost Apple vinnou z porušení patentu na sledování srdeční frekvence

Mezinárodní obchodní komise potvrdila své dřívější rozhodnutí, že Apple porušil patenty AliveCor na sledování srdeční frekvence – a co přijde dál, není jisté. Rozsudek podstoupí 60denní přezkum prezidentem Bidenem. Prezident bude mít na přezkoumání konečného rozhodnutí čas do 12. února. Příkaz ITC Limited Exclusion Order, typ příkazu k zastavení a ukončení, by stanovil kauci 2,00 $ za každé porušující Apple Watch dovezené nebo prodané během období prezidentské kontroly.

Výsledek zatím není jasný

ITC však výkon příkazu pozastavila. Vymáhání se koná, čeká se na rozhodnutí AliveCor’s Appeal z rozhodnutí amerického patentového soudu a odvolacího výboru, které počátkem prosince zrušilo platnost stejných tří patentů.

Není vůbec jisté, že prezident bude s příkazem souhlasit. V roce 2013 tehdejší prezident Obama odmítl rozhodnutí týkající se patentu ve prospěch Samsungu ve dnech, které vedly k soudu se smartphony Apple versus Samsung.

AliveCor také požaduje náhradu škody proti společnosti Apple v jiném případu v Kalifornii, který má jít před soud na začátku roku 2024.

“Dnešní rozhodnutí ITC je výhrou pro inovace a spotřebitelský výběr,” řekla Priya Abani, generální ředitelka AliveCor. “Rozhodnutí podtrhuje důležitost dodržování práv duševního vlastnictví pro společnosti jako AliveCor a mnoho dalších, jejichž inovace jsou vystaveny riziku, že budou potlačeny Goliášem, jako je Apple.”

“V Applu naše týmy neúnavně pracují na vytváření nejlepších produktů a služeb na světě s technologií, která uživatelům umožňuje využívat špičkové funkce pro zdraví, wellness a bezpečnost,” uvedl Apple v prohlášení. “Přestože rozhodně nesouhlasíme s dnešním rozhodnutím ITC, jsme rádi, že nařízení o vyloučení bylo pozastaveno v souladu s předchozím precedentem. Patenty, na kterých spočívá případ AliveCor, byly shledány neplatnými, az toho důvodu bychom měli mít nakonec přednost.” v této záležitosti.”

Obě společnosti se dlouho přetahovaly o technologie EKG, které se používají jak v Apple Watch, tak v KardiaBandu. Každý z nich má proti druhému údajné porušení patentu.

V květnu 2021 podala společnost AlivCor žalobu na společnost Apple, která tvrdila, že se společnost dopustila protisoutěžního chování tím, že vypnula dříve schválenou aplikaci AliveCor.

2. prosince Apple podal další žalobu na porušení patentu proti AliveCor s argumentem, že společnost porušila čtyři patenty Applu.

Předchozí článek

Náhlavní souprava pro smíšenou realitu od Applu by měla na trh dorazit koncem roku 2023

Následující článek

Co očekávat od náhlavní soupravy Applu pro smíšenou realitu?

Související články

Nové hry na AppStore: Trailery všech nejlepších dnešních novinek

Na AppStore se dnes objevila celá řada nových her, které rozhodně mají kvality na to, aby se dostaly vysoko v Top 25. To je před vánoci pro vývojáře z marketingového hlediska velice zajímavé, protože v době od 23. do 28. 12. nebudou aktualizované žebříčky nejstahovanějších her Top25. Podívejte se na trailery nových herních pecek na AppStore!