Podvodníci se zaměřují na Apple Pay v podvodech s kreditními kartami

Zločinci používající odcizené údaje o kreditních kartách je údajně spojují s bezkontaktními platebními systémy, jako je Apple Pay, než přes ně utratí tisíce dolarů. Již dříve se vyskytly případy, kdy zloději používali iPhone a Apple Pay k utrácení za ukradené kreditní karty. Nyní však nová zpráva cituje jednoho podvodníka, který popisuje Apple Pay jako „nejsnadnější způsob“ jak vydělat peníze.

Jak podvody fungují?

Podle Vice jsou Apple Pay a další systémy diskutovány na kanálech telegramu, které obvykle používají zločinci.

Tito podvodníci nyní údajně používají nedávno vyvinutý hackerský nástroj. Boti automaticky telefonují obětem, které jsou pak nějakým blíže nespecifikovaným způsobem vmanipulovány k předání svých vícefaktorových autentizačních kódů.

Boti se pak použijí k propojení ukradených kreditních karet s bezkontaktními systémy. Toto je „nejjednodušší způsob, jak vydělat zisk pomocí bota“, správce robota Yahooze OTP zveřejněného na Telegramu.

Jak se podvodům bránit?

Vždy je nejdůležitější obezřetnost. Nikdy byste neměli sdělovat své citlivé nebo bankovní údaje nedůvěryhodné straně, neměli byste klikat na odkazy ve schránce od neznámých příjemců nebo cokoliv potvrzovat bez toho, aniž byste měli jistotu, o co se jedná. Podvodníci vydělávají na lidské hlouposti, důvěřivosti a také nedůslednosti. Většině podvodů se dá předejít zvýšenou ostražitostí.

Předchozí článek

Android ztrácí 8% podíl na trhu, zatímco iOS roste

Následující článek

Jak zkontrolovat úroveň baterie v AirTagu rok po spuštění

Související články