Apple hodlá použít do iPhonů 13 120Hz displeje ProMotion

Podle nejnovějších zpráv hodlá Apple použít pro svou sérii iPhonů 13 displeje s obnovovací frekvencí 120 Hz. O displejích z nízkoteplotních polykrystalických oxidů (LTPO) jsme mohli slyšet letos i v minulém roce už mnohokrát. Nedávná zpráva však tvrdí, že se jich konečně iPhone dočká.

S odvoláním na „průmyslové zdroje“ monitor dodavatelského řetězce DigiTimes tvrdí, že Samsung a LG převádějí výrobní linky pouze pro iPhone na výrobu technologií LTPO. Apple údajně hodlá použít tyto displeje ve svém špičkovém „iPhone 13“, pravděpodobně v takzvaných „iPhone 13 Pro“ a „iPhone 13 Pro Max“. Očekává se, že pro nižší modely „iPhone 13“ budou použity displeje OLED LG Display a BOE.

Apple údajně pracoval na technologii úspory baterie pro tenkovrstvé tranzistory LTPO před vydáním iPhone 12 a dříve se říkalo, že je to nezbytné pro správu životnosti baterie u displejů s vysokou frekvencí obnovení na zařízeních s malými bateriemi. Tato technologie byla zřejmě dokončena, protože zařízení s obrazovkami zaznamenávají až o 20% nižší spotřebu energie.

Apple v současné době používá technologii LTPO ke snížení obnovovací frekvence vždy zapnutých modelů Apple Watch téměř na nulu, když nezobrazuje aktivní informace na obrazovce. Obrazovky ProMotion debutovaly v iPadu Pro, ale bez technologie LTPO.

Zpráva o dodavatelském řetězci odpovídá pověstem z prosince, které tvrdí, že 120Hz displeje ProMotion, které byly poprvé představeny v sestavě iPad Pro od společnosti Apple, se v roce 2021 objeví na nejméně dvou modelech iPhone.

Objevily se také zprávy, které naznačují, že Apple přidá obnovovací frekvenci 120 Hz na iPhone 12 nebo iPhone 12 Pro, ale to není potvrzeno.

DigiTimes je slušným zdrojem informací z dodavatelského řetězce společnosti Apple, ale má výrazně horší výsledky v předpovídání budoucích produktových plánů společnosti Apple. Můžeme jen doufat, že se vylepšených displejů v nových iPhonech dočkáme.

Předchozí článek

Nový systém Applu dokáže zjistit, zda jste si přečetli zprávu

Následující článek

Průzkum ukazuje, že generace Z iPhone miluje

Související články