Rostoucí poptávka po větším úložišti připravuje půdu pro 1TB iPhony

Kupující iPhonů mají tendenci kupovat modely s vyššími úložnými kapacitami než jejich protějšky pro Android. Tato mezera by se mohla prohloubit zavedením modelu s úložištěm velikosti 1 terabajt.

Uživatelé smartphonů si obvykle přejí mít na svých zařízeních co nejvíce úložného prostoru, aby si uchovali co nejvíce ze svého digitálního života. Náročnost zákazníků každý rok stoupá, jelikož se zvyšuje technologická vyspělost všech prvků v telefonu, očekává se, že by měla růst také velikost úložného prostoru.

Podle zprávy Counterpoint Research zveřejněné v pondělí zažívá odvětví smartphonů jako celek trend přijímání větších kapacit paměti NAND na svých zařízeních. Poté, co průměrná kapacita NAND v roce 2020 překročila 100 gigabajtů, se předpokládá, že odvětví těžilo ze snížení cen v paměti UFS NAND.

Jak je na tom iPhone ve srovnání s konkurencí?

Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020 se uvádělo, že iPhony mají průměrnou úložnou kapacitu 141 gigabajtů, což jej řadí na druhé místo za 150 gigabajtů společnosti Huawei. Apple má stále silný náskok před Oppo, Honor a Vivo se 122, 115 a 108 gigabajty, zatímco Samsung je na šestém místě s 95 gigabajty.

V letech 2019 až 2020 zaznamenaly modely Apple 128 GB roční nárůst dodávek u „malých a středních dospívajících“. Mezitím 64GB modely zaznamenaly za stejné období pokles o 1%. Předpokládalo se, že iPhone 11, iPhone XR a iPhone 11 Pro Max tvořily polovinu dodávek společnosti Apple v období 2019-2020, přičemž 64GB modely tvořily více než polovinu prodeje.

Counterpoint věří, že 128 GB se rychle stává minimálním standardem úložných kapacit na střední až vysoké úrovni trhu. Zatímco Apple v současné době nabízí maximálně 256 GB úložiště ve svém iPhone 12 a 512 GB v iPhone 12 Pro, vždy existuje možnost, že Apple zvýší kapacitu. Apple obvykle zdvojnásobuje alokaci úložiště na nejvyšší úrovni každé dva roky, ačkoli zůstal na 512 GB po dobu tří, což činí upgrade v roce 2021 věrohodnějším. Dřívější zvěsti o iPhone 13 poukazovaly na vyhlídku na 1TB iPhone. Očekává se, že o iPhone s tak velkou kapacitou by byl zajisté velký zájem.

Předchozí článek

Apple vítá jaro novými barvičkami, a nezůstalo jen u iPhonu

Následující článek

Klíčové informace o Apple Car by měly přijít do léta

Související články

NotifyMe: pro mnohé ideální GTD řešení

Už delší dobu pátrám po GTD (Getting Things Done) řešení, které by mělo jednoduché a rychlé ovládání, přehledný interface, možnost přidávat úkoly jak z iPhone, tak z mého Macbooku a z PC s Windows, a aby všechny úkoly byly synchronizované. Věřte nevěřte, jediné možné řešení je NotifyMe, které vše zvládá na výbornou.