Náhlavní souprava Apple se smíšenou realitou bude mít debut v polovině roku

Podle nové zprávy plánuje Apple uvést své náhlavní soupravy pro smíšenou realitu „v příštích několika měsících“ a raději by tak učinil za přítonosti zaměstnanců a novinářů, než online.

Technologický gigant Cupertino údajně plánuje oznámit produkt pro smíšenou realitu někdy v příštích několika měsících. Jde po dlouhé době o první novou kategorii produktů a to od roku 2015. Podle nové zprávy to však nutně nechce dělat na virtuální akci. „Pokud je to možné, Apple nebude chtít učinit takové kritické oznámení na online akci,“ tvrdí zpráva. „Chce v místnosti zaměstnance, média, partnery a vývojáře.“

Zpráva nenabízí žádné další podrobnosti o možné události ani o tom, zda je takové oznámení během probíhající zdravotní krize vůbec možné. Poukazuje na to, že se zdá, že Apple pracuje rychleji než jiné technologické společnosti, aby získal zpět klíčové technické pracovníky zpět do kanceláře.

V lednu Bloomberg uvedl, že první zařízení Apple AR nebo Apple VR bude drahý a „specializovaný“ produkt zaměřený hlavně na vývojáře. Údajně Apple plánuje prodávat produkt v nízkých objemech – možná jen jednu náhlavní soupravu denně na jeden Apple Store.

Kdy bude k dispozici první náhlavní souprava?

První náhlavní souprava Apple je v současné době plánovaná někdy na rok 2022, uvádějí zprávy. S předpovědí Bloombergu je možné, že jakékoli odhalení v nadcházejících měsících může být předběžným oznámením, které má vývojářům poskytnout čas na prozkoumání nových zkušeností – podobně jako u přechodu Apple Silicon.

Odhalení v „příštích několika měsících“ by se obvykle krylo buď s jarní akcí, nebo s WWDC. Na základě této časové osy a skutečnosti, že produkt bude zaměřen na vývojáře, se druhá událost jeví jako pravděpodobnější.

Další pozorovatelé společnosti Apple, jako analytik Ming-Chi Kuo, potvrdili plánované vydání VR nebo MR zařízení v roce 2022. Říká se, že tento produkt obsahuje sportovní 8K displeje, pokročilou technologii sledování očí a další funkce.

Zařízení MR je zaměřeno na ponoření nositele do plně virtuálního prostředí, ačkoli současné pověsti naznačují, že by poskytovalo také určitou funkci AR. Z tohoto důvodu je nastaven tak, aby konkuroval stávajícím zařízením, jako je Oculus Rift, které jsou většinou zaměřeny na hraní her.

Zdá se, že existují určité neshody ohledně ceny zařízení. Kuo říká, že jeho cena bude „vyšší než u iPhonu“. Zpráva z února naznačuje, že zařízení MR může stát až 3 000 $.

Po vydání špičkového zařízení VR nebo MR může Apple do roku 2025 také debutovat s produktem rozšířené reality zaměřeným na spotřebitele, jako je „ Apple Glass “. Pár kontaktních čoček pro rozšířenou realitu by mohlo dorazit do roku 2030, říká Kuo.

Apple údajně doufá, že WWDC 2021 bude poslední konferencí společnosti, která se bude konat pouze digitálním způsobem. Společnost Apple uspořádala každou událost digitálně od její poslední osobní akce v září 2019 kvůli pandemii koronaviru.

Předchozí článek

Tim Cook pravděpodobně odejde z Applu v příštích deseti letech

Následující článek

Apple vítá jaro novými barvičkami, a nezůstalo jen u iPhonu

Související články

iPad: první video-recenze tabletu od Apple

První dubnovou zprávu věnujeme iPadu a skvělé video-recenzi, kterou připravil uznávaný PCMAG. Ikdyž je recenze v angličtině, myslím, že i pro začátečníky nebude problém porozumět. Ve videu najdete hezké detaily jak samotného tabletu, tak operačního systému, nebo třeba GT Racing.