MacBookr Air

Takto by mohl vypadat příští MacBook Air.

Hned po představení nové řady MacBook Pro bylo mnoho fanoušků natěšeno, s čím přijde Apple příště. Zatím to vypadá, že nejbližší produkty, kterých se dočkáme, budou iPady Pro a aktualizovaný MacBook Air. Právě na ten se podíval Jon Prosser, který pro web FrontPageTech vytvořil rendery očekávaného zařízení.

Příští MacBook Air půjde pravděpodobně ve stopách MacBooku Pro a částečně i iMacu. Jakožto ne-pro zařízení bychom se u Airu měli dočkat bílých rámečků (podobně jako u iMacu) a několika pastelových barevných variant. Na displeji bude také notch, ve kterém se má skrývat 1080p webkamera.

Konektivita ale zůstane oholená na nutný základ, na což už jsme u řady Air zvyklí. Nový model by měl mít 2 Thunderbolt 4 porty a 3,5mm jack na sluchátka. To vše doplní nabíjecí port MagSafe s podporou 30W nabíjení, který se po dřívější slávě opět vrátil.

Od MacBooku Air je očekávána lehkost a tenkost zařízení – i tato kritéria bude pochopitelně příští model splňovat. Uvnitř má tepat nový procesor Apple M2, tedy nástupce loňské M1. Jak na tom bude výkonostně oproti čipům M1 Pro a Max, to se teprve dozvíme. Žádný chcípák to ale rozhodně nebude.

Ačkoliv to už vypadalo, že Apple uspořádá letos ještě jednu tiskovku, nového MacBooku Air se nejspíš dočkáme až na jaře s iPady.

Všechny fotografie jsou převzaty od Jona Prossera z webu FrontPageTech.com.

Předchozí článek

20 let s iPodem. Jak byl představen a co o něm tehdy Apple psal?

Následující článek

Apple vyvíjí technologii, se kterou iPhone pozná, když máte depresi nebo úzkost

Související články