AirTags od Applu už mají rivala, jmenuje se Chipolo

Když Apple představil zařízení AirTags, vzbudily velku pozornost, protože vám umožní mít vaše věci pod kontrolou a snadno je dohledat díky Find My. Na trhu se však objevil velký konkurent, Chipolo.

Podobný sledovač zařízení Chipolo ONE Spot, který byl oznámen před spuštěním AirTag je nyní k dispozici pro předobjednávku. Je to první sledovací zařízení třetí strany, které používá síť Find My od společnosti Apple, a nabízí podobné funkce jako AirTag, ale s výhodami.

Jaké výhody má Chipolo?

První je, že přímo do trackeru je zabudována díra, kterou lze namontovat na klíčenku. AirTags společnosti Apple vyžadují samostatné zakoupení příslušenství, aby bylo možné jej připojit ke klíčům. Chipolo prodává nový tracker za lepší cenu než Apple. Zatímco AirTags pořídíte na trhu za cenu v průměru 29 dolarů, Chipolo je ironicky o dolar levnější.

Ještě důležitější je, že balíček čtyř kusů Chipolo ONE Spots je v současné době určen k prodeji za 90 $. To je úspora devíti dolarů oproti Apple, ale web společnosti Chipolo naznačuje, že v určitém okamžiku může balíček čtyř vyjít až na 112 dolarů.

AirTags jsou odolnější vůči vodě a mají stupeň krytí IP67 – to znamená, že je lze ponořit do jednoho metru vody po dobu až 30 minut. Chipolo ONE Spot má hodnocení IPX5, což znamená, že odolá stříkající vodě.

Chipolo ONE Spot je hlasitější, neoficiální testy však naznačují, že reproduktor AirTag může dosáhnout až 64 dB. Chipolo uvádí, že jeho nové zařízení může dosáhnout 120 dB. AirTags také mohou použít ultra širokopásmové připojení iPhone k přesnému vyhledání, kde ONE Spot nemůže.

Chipolo v současné době uvádí, že jeho předobjednávky na červen jsou vyprodány. AirTags a nový Chipolo ONE Spot jsou v současné době jedinými sledovacími zařízeními, která jsou kompatibilní se sítí Find My společnosti Apple.

1 comments
  1. Nema UWB a NFC. Ale stejne jsem to objednal. Nejlepsi stejne bude pockat, s cim prijde Tile.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Sedm dodavatelů Apple se připojilo k čínským programům nucených prací

Následující článek

Nový iPad Pro je o 50 % rychlejší než ten loňský

Související články

Apple iPad 2: oficiální videa nového tabletu a krytu Smart Cover

Steve Jobs na poslední keynote, na kterou se můžete podívat na stránkách Apple, představil videa, které demonstrují výhody iPadu 2 a také nového krytu nazvaný Smart Cover. Jako třešnička na dortu bylo představeno také video trefně nazvané "iPad: Year One", které se poohlíží na rok 2010 z pohledu uživatelů iPadu. Apple tyto spoty umístíl na YouTube a my vám je samozřejmě přinášíme!

SuperApple #4: tipy a triky pro váš Mac

Máme pro vás opět výběr těch nejlepších tipů a triků pro Mac, které uplynulý týden byly k přečtení na SuperApple.cz. Tentokrát se dozvíte o šikovném programu XBMC, o bezdrátovém SD slotu, o SSD discích a o volantu pro iPhone vyrobeného z Lega.