BeReal – sociální síť, před kterou neskryjete váš nezkreslený život

V posledních týdnech se mezi uživateli chytrých telefonů začala rozšiřovat sociální síť s názvem BeReal. Už název možná trochu vypovídá o tom, že při používání téhle aplikace nebudete moci zkreslovat váš život pro sociální sítě podle vašich představ (be real = buď reálný). V tomto článku vám novou sociální síť představíme, jelikož se jedná o koncept, který stojí za to alespoň znát či vyzkoušet.

Koncept BeReal je velmi jednoduchý – v jeden moment dostanou všichni uživatelé v daném časovém pásmu notifikaci s nápisem „it’s time to be real!” A úkol je jasný, tedy během dvou minut od přijetí notifikace vyfotit to, co právě děláte. Abyste toho navíc odhalili co nejvíce, a aby příspěvek byl co nejvíce autentický, telefon udělá snímek jak z předního, tak i zadního fotoaparátu (u iPhonů navíc z širokoúhlého). Výsledný příspěvek má tak podobu velké fotky s malou doprovodnou, mezi kterými pak jiný uživatel může přepínat či si je přibližovat.

I na soukromí se myslelo

Jak jste určitě pochopili, tak BeReal je pro dnešní dobu docela citlivá záležitost. I proto jsou v základu vaše „BeRealy” zveřejňovány pouze v okruhu vašich přátel a nikdo jiný je neuvidí. Vždy ale máte možnost zveřejnit váš příspěvek i do sekce Discovery, ve které lze shlédnout příspěvky ostatních uživatelů z okolí celého světa.

Po vyfocení příspěvku si navíc fotky můžete v klidu prohlédnout a schválit ke zveřejnění. Ale pozor! Pokud se rozhodnete, že se vám fotka nelíbí, můžete ji sice pořídit znovu, ale ostatní uživatelé poté uvidí, na kolik pokusů jste fotku fotili. Na jejich uvážení nakonec je, jak moc je výsledná fotka autentická. Stejně tak v poté vidíte, zda si někdo z vašich přátel vytvořil snímek obrazovky s vaší fotkou.

Všechny příspěvky ze sdíleného prostředí aplikace mizí, dokud nepřijde další notifikace. Vy ale máte možnost si svoje fotky ukládat do vzpomínek a poté se k nim s nostalgií vracet. Je pak celkem zajímavé kliknout si na náhodný den a vzpomenout si na to, co jste ten den dělali.

Takto jednoduché je používání aplikace BeRal.

Limit a další interakce

Dvouminutový interval je docela krátká doba, i vzhledem k tomu, že ne vždy máte telefon u sebe. BeReal tak můžete zveřejnit i po limitu. Za tuto cenu ale bude nad vašim příspěvkem informace o tom, o kolik minut jste se zpozdili.

Za zmínku stojí i práce s reakcemi na jednotlivé příspěvky. V nabídce aplikace není možnost zareagovat obyčejnými emotikony, ale jen vlastními „realmoji.” Ty vznikají pořízením selfie vašeho obličeje / hlavy s emocí, kterou tím chcete vyjádřit. Několik základních reakcí si lze uložit, můžete ale reagovat i spontánně. Samozřejmostí je pak možnost pŕidávání komentářů se základními funkcemi odpovědí a označování.

Bugy a budocnoust

BeReal je velmi mladá aplikace, a tak je pořád plná nedodělků. Častým problémem je nemožnost zveřejnění fotky ihned, takže je ve zvyku příspěvky přidávat se zpožděním. Za tím stojí hlavně nával mnoha uživatelů v jeden moment, kdy se všichni snaží uploadovat fotku. Servery BeRealu v tu chvíli určitě nezažívají zrovna nejlepší chvíle.

Dále se často vyskytují problémy s přidáváním nových přátel, jejich vyhledáváním nebo s přidáváním komentářů. Aplikace tak určitě potřebuje pořádně doladit, ale základní koncept je velmi originální a bude velmi zajímavé sledovat, kam se tato sociální síť posune. Zatím držíme palce a „Let’s be real!”

Aplikaci BeReal můžete stahovat na tomto odkaze pro iPhony a na tomto pro telefony se systémem Android.

Předchozí článek

Apple spouští pro iPhony program Self Service Repair

Následující článek

Apple údajně našel nového dodavatele periskopových čoček pro iPhone 15

Související články

iPhone 4 HD: další obrázky a video, pravděpodobně reálné!

O novém modelu iPhone 4. generace je v posledních dnech a týdnech hodně slyšet. Mánii odstartoval Gizmodo a jejich prototyp nového iPhone, který koupili za $5.000. Následovala historka o ztraceném iPhone v baru a příběh zakončil až policejní zásah u redaktora Gizmodo. Nyní se objevily další obrázky a dokonce video, které vypustil vietnamský server taoviet.vn.