Víte o tom, že dítě může vytočit 911 i na starých Apple Watch?

Dávat dětem chytré přístroje na hraní není nikdy dobrý nápad. Tříletému chlapci v Michiganu se podařilo zavolat záchrannou službu na nepoužívaných Apple Watch, které mu dala jeho matka jako hračku. Otec tříletého dítěte v Michiganu mluvil o tom, jak jeho syn vytočil číslo 911 z Apple Watch, o kterých se rodiče domnívali, že není připojeno.

Jak k tomu došlo?

“Dobře, vezmi telefon své mámě, abych s ní mohl mluvit,” říká operátor 911 na nahrávce zdánlivě pořízené z rodinné chůvičky.

Podle otce, „když jsme si vzali hodinky, řekl mé ženě: „Ale mami, mluvil jsem se všemi!“ Rodiče zkontrolovali iPhone, se kterým byly hodinky spárované, a zjistili, že to bylo jeho druhé volání na linku 911, večer.

Chlapcovi rodiče také později dostali zprávu od operátora 911, který následně viděl záběry. „Byla jsem dispečerkou, která včera večer přijala hovor vašeho syna,“ napsala. “Ráda jsem je viděla mávat na rozloučenou. Rozkošné.”

Uskutečnění hovoru na číslo 911 na Apple Watch vyžaduje stisknutí a podržení bočního tlačítka, dokud se nezobrazí posuvník nouzového SOS. Potom může batole buď začít hovor přejetím prstem, nebo jen držet tlačítko stisknuté.

Chlapcovi rodiče možná neocenili, že podle amerických zákonů musí být jakékoli mobilní zařízení schopné zavolat na číslo 911, i když nemá aktivní mobilní službu.

Tato možnost stisknutí a přidržení pro pohotovostní služby má usnadnit uskutečnění takového hovoru i pod nátlakem nebo při zranění. Samostatně však policejní oddělení hlásí, že tímto způsobem dostávají velmi mnoho náhodných hovorů.

Předchozí článek

Žena v Británii si objednala iPhone 13 Pro Max, ale místo toho dostala levné mýdlo

Následující článek

Dokonalý nástroj pro bezpečné čištění AirPods

Související články