Víte o tom, že dítě může vytočit 911 i na starých Apple Watch?

Dávat dětem chytré přístroje na hraní není nikdy dobrý nápad. Tříletému chlapci v Michiganu se podařilo zavolat záchrannou službu na nepoužívaných Apple Watch, které mu dala jeho matka jako hračku. Otec tříletého dítěte v Michiganu mluvil o tom, jak jeho syn vytočil číslo 911 z Apple Watch, o kterých se rodiče domnívali, že není připojeno.

Jak k tomu došlo?

“Dobře, vezmi telefon své mámě, abych s ní mohl mluvit,” říká operátor 911 na nahrávce zdánlivě pořízené z rodinné chůvičky.

Podle otce, „když jsme si vzali hodinky, řekl mé ženě: „Ale mami, mluvil jsem se všemi!“ Rodiče zkontrolovali iPhone, se kterým byly hodinky spárované, a zjistili, že to bylo jeho druhé volání na linku 911, večer.

Chlapcovi rodiče také později dostali zprávu od operátora 911, který následně viděl záběry. „Byla jsem dispečerkou, která včera večer přijala hovor vašeho syna,“ napsala. “Ráda jsem je viděla mávat na rozloučenou. Rozkošné.”

Uskutečnění hovoru na číslo 911 na Apple Watch vyžaduje stisknutí a podržení bočního tlačítka, dokud se nezobrazí posuvník nouzového SOS. Potom může batole buď začít hovor přejetím prstem, nebo jen držet tlačítko stisknuté.

Chlapcovi rodiče možná neocenili, že podle amerických zákonů musí být jakékoli mobilní zařízení schopné zavolat na číslo 911, i když nemá aktivní mobilní službu.

Tato možnost stisknutí a přidržení pro pohotovostní služby má usnadnit uskutečnění takového hovoru i pod nátlakem nebo při zranění. Samostatně však policejní oddělení hlásí, že tímto způsobem dostávají velmi mnoho náhodných hovorů.

Předchozí článek

Žena v Británii si objednala iPhone 13 Pro Max, ale místo toho dostala levné mýdlo

Následující článek

Dokonalý nástroj pro bezpečné čištění AirPods

Související články

Nové Macy: Porovnání a test výkonu nových modelů 2010

Jak jsme vás již informovali v článku o Magic Trackpad, Apple 27. července uvedl v Apple Store nové iMacy s procesory i3, i5 a i7, upgradoval Mac Pro se 4 i 6 jádrovými Xeony, nebo už dřív inovoval Mac Mini do opravdu atraktivního domácího počítače. Podívejte se na přímé hardwarové porovnání nových modelů 2010. V grafu najdete také porovnání výkonu některých modelů!

Televize Apple TV: jeden z posledních Jobsovo plánů

Pokud pravidelně sledujete Apple scénu, pak Vám patrně neuniklo, že již brzy se dočkáme biografie Stevea Jobse (přesněji již 24. října). A právě tato kniha od Waltera Isaacsona by měla přinést několik nových Jobsovo myšlenek, která plánoval do budoucna. A právě jednou z nich by měla být nová Apple TV. Nová televize by se však měla podstatně lišit - jak víme, nyní je Apple TV synonymem malé krabičky s napojením na iTunes nebo v zámoří velice známý Netflix.

3.000 fanoušků iPhoneTips: rozdáváme dárky za více jak 2 tisíce!

Včera iPhoneTips.cz zdodalo další metu na sociální síti Facebook a to tak, že překročilo hranici 3.000 fanoušků!. Komunitu tvoří nejen čestí a slovenští fanoušci, ale také několik majitelů iPhone žijících ve Velké Británii, USA, nebo třeba Nizozemí. Všichni členové mají v oblibě značku Apple a samozřejmě také iPhoneTips, za což vám chceme poděkovat. Jak? Dáme vám vouchery na opravu iPhone za více jak 2.000 Kč!