iOS 4.2: nový iOS ke stažení už dnes od 19 hodin? (Aktualizace)

Podle důvěryhodného zdroje z AT&T plánuje Apple vydání nové verze mobilního sytému iOS 4.2 právě dnes. Mnoho uživatelů očekávalo nový iOS začátkem tohoto týdne, ale podmínkou pro uvolnění bylo vydání iTunes 10.1 a Mac OSX 10.6.5 s podporou AirPlay a AirPrint.

Podle důvěryhodného zdroje z AT&T plánuje Apple vydání nové verze mobilního sytému iOS 4.2 právě dnes. Mnoho uživatelů očekávalo nový iOS začátkem tohoto týdne, ale podmínkou pro uvolnění bylo vydání iTunes 10.1 a Mac OSX 10.6.5 s podporou AirPlay a AirPrint. Verze iOS 4.2 byla připravena již minulé úterý, ale objevila se chyba v zobrazování japonských znaků a proto musel Apple její vydání odložit.

Fakt, že by vydání nové verze mělo proběhnout právě dnes, podporuje také skutečnost, že na dnešní den je plánován update “carrier” souborů pro operátory. Nová verze iOS přinese sjednocení funkcí napříč všemi zařízeními (iPhone, iPod, iPad) a měla by být vydána v 19 hodin našeho času. Nejvíce ji však očekávají majitelé iPadu, kterým přinese multitasking, složky, sjednocený mailbox a další rozšíření známe již z iOS 4.0. Přestože jako uživatel iPhone 3G většinu novinek nepoužívám, těším se na další zrychlení systému a možné rozšíření nabídky tónů pro příchozí sms. Poslední uvedenou funkci zatím nikdo z vývojářů používající GM (golden master) verzi doposud nepotvrdil.  Říká se, že vývojářská verze je z 99% totožná s verzí finální. Možná sms tóny jsou oním 1%.

Osobně jsem poněkud skeptický, že by vydání proběhlo během dnešního dne. Oficiální stránky Apple.com totiž prozatím nenabízí možnost stažení nutné verze iTunes 10.1. Může to být ale způsobeno tím, že v době psaní tohoto článku bylo v Cupertinu ještě včera. 🙂

zdroj: macstories.net

Bude iOS 4.2 ke stažení už dnes?

Aktualizace:

Nejnovější informace hovoří o příchodu iOS 4.2 až 16.11. Důvodem je údajně špatná stabilita WiFi připojení.

8 comments
  1. taky jsem uživatel 3G a doufám, že 16.11. už bude vše K a že to systém především zrychlí…

  2. 19 hodin se již blíží, už jen 3 minuty.. 😀

  3. Zdravim.
    Prosim o pomoc.Mam iphone 3G (8GB) tak dva roky a měl jsem tam starej os 1.1 nebo jak to bilo.Nahral jsem tam novej 4.1 a konečne to dostalo nakej šmrnc. Jen že tam nebila Cidia tak sem ho skusil odblokovat s Jailbreak. Zmizla mi ikona sluchatka tak že nemužu telefonovat a take mi neide WI-FI. Zkratka mam misto iphone – ipad. Prosim poradi mi negdo jak to mam vratit zpět. Dik předem.
    PS: prosim nekomentujte moji Češtinu jsu puvodem z Chorvatska.

    1. No jelikož na 4.1 jailbreak neni (nemáš tudíž cidii) ted vyjde JB na 4.2 jinak downgrade ti pomůže pokud máš SHSH zálohu 🙂

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Age of Zombies: nemrtvý masakr od tvůrců Fruit Ninja

Následující článek

iWork ’11: aplikace se objeví spolu s Mac AppStore, známe ceny

Související články

Apple: nový hardware bude v Evropě nejspíše levnější

Pokud v blízké době plánujete nákup některého z nových Apple produktů, máme pro Vás velmi příjemnou zprávu. Apple se dle několika zdrojů rozhodl, že je čas v dobrém slova smyslu změnit mezinárodní ceny (tj. změna cen se netýká samotného USA) a zlevnit tedy nové Apple produkty. Jakousi první "vlaštovkou" by měl být právě nový MacBook Air.

3.000 fanoušků iPhoneTips: rozdáváme dárky za více jak 2 tisíce!

Včera iPhoneTips.cz zdodalo další metu na sociální síti Facebook a to tak, že překročilo hranici 3.000 fanoušků!. Komunitu tvoří nejen čestí a slovenští fanoušci, ale také několik majitelů iPhone žijících ve Velké Británii, USA, nebo třeba Nizozemí. Všichni členové mají v oblibě značku Apple a samozřejmě také iPhoneTips, za což vám chceme poděkovat. Jak? Dáme vám vouchery na opravu iPhone za více jak 2.000 Kč!

Drums!: na iPhone si zabubnujete jak na sestavu bicích

Každý si už určitě zkusil na svém iPhonu nějakou tu hudební aplikaci… Ať už šlo o Okarínu nebo o Leaf Trombone od společnosti Smule. Na AppStore je nespočet hudebních aplikací, které určitě stojí za pozornost. Já si však vybral jednu a to aplikaci Drums! Je to bezpochyby nejlepší hudební aplikace s velmi kvalitním zvukem. Já sám ji používám jako pravé bubny při nahrávání zvuků v programu pro Mac a PC Mixcraft, ale k tomu se ještě dostaneme.

RecognizeMe: odemkněte iPhone 4 pomocí rozpoznání vaší tváře

Majitelé jailbreakovaného iPhone 4 si mohou vyzkoušet další zajímavou vychytávku, která umožní odemknutí přístroje pomocí přední kamery. Prográmek RecognizeMe, který seženete v Cydii za $7, nepatří mezi ty nejpraktičtější, ale rozhodně s ním u piva kamarády ohromíte. Podívejte se na video od vývojáře, který si říká Apocolipse.