ČSOB SmartBanking: spravujte svůj účet chytrou iOS aplikací

Čekali jsme dlouho, ale ČSOB nám vyšla vstříc a po několika měsíčním vývoji uvolnila iOS aplikaci pro svoje internetové bankovnictví. Jaká je?

Čekali jsme dlouho, ale ČSOB nám vyšla vstříc a po několika měsíčním vývoji uvolnila iOS aplikaci pro svoje internetové bankovnictví. Jaká je?

Skvělá! Má pěkné uživatelské rozhraní a užitečné funkce. Používání ČSOB SmartBanking včetně stažení aplikace je zdarma, platíte pouze za vaše převody apod. – vše podle vašeho účtu. Chtěl jsem se rozepsat a udělat detailní recenzi, ale po chvíli jsem si uvědomil, že není moc co recenzovat. Aplikace je jednoduchá a to je její velké plus.

V přehledném 4×3 ikonkovém menu najedete vše, co potřebujete pro provoz svého účtu a i nějaké bonusy. Nejdříve se samozřejmě musíte přihlásit přes vaše údaje z ČSOB internet bankingu. Poprvé budete přihlašování muset potvrdit SMS kódem, při každém dalším přihlášení už zadáváte jen PIN. Aplikace je zabezpečená, takže při každém zobrazení notifikační lišty, zamknutí iPhone či opuštění aplikace budete muset PIN znovu zadat.

Jak můžete vidět na druhém screenu, příkaz k úhradě je jednoduchý a zadáte do něj všechny důležité údaje. Číslo účtu a kód banky, který lze i vybrat ze seznamu. Pak už klasické věci jako datum splatnosti, částka, variabilní symbol, konstantní symbol, specifický symbol a zpráva pro příjemce. Vyplníte, odešlete a hotovo!

V aplikaci zjistíte detailní informace o vašem účtu, podíváte se na historie všech vašich transakcí, čekající příkazy, jednoduché převody pouze mezi účty, vyřešíte splátku kreditky a máte po ruce všechny důležité kontakty na ČSOB. To vše ve vašem telefonu!

Tímto ovšem nekončíme. Všechny výše jmenované funkce jsou nezbytné pro provoz vašeho účtu. Ale ČSOB dává ve své aplikaci i něco navíc. První to jsou Novinky. Zde se dozvíte všechny zajímavé informace (články) od ČSOB. Dalším bonusem je Kurzovní lístek. Obsahuje 16 měn, které si můžete uspořádat podle toho, která je pro vás nejdůležitější. U každé máte po rozkliknutí i jednoduchý převodník měny na CZK.

A přichází poslední bonus, možná i třešnička. Jedná se o vyhledávání bankomatů a poboček. Klidně by to mohla být i samostatná aplikace, protože má mnoho funkcí, ale je dobře, že ji ČSOB dalo přímo do svojí aplikace.

Máte na výběr ze základní, satelitní a hybridní mapy, které jsou poskytovány od Google. Pomocí filtrů můžete zobrazit, nebo skrýt: bankomaty, pobočky ČSOB, Pošty a cizí bankomaty. Jedním kliknutím zobrazíte vaši polohu a automaticky dostanete výsledek nejbližších zájmových bodů zmíněných výše. Ty můžete zobrazit jako seznam pomocí spodního tlačítka, nebo pomocí tlačítka “Nejbližší” zobrazit nejbližší bankomat. Každý ze zobrazených bodů na mapě má i pokročilejší informace. Po rozkliknutí uvidíte adresu a telefon. Je zde i tlačítko “Navigovat”, po jehož stisknutí se přesunete do aplikace Map na iPhone, které vás už dovedou k cíli.

Pokud máte účet u ČSOB, je pro vás tato aplikace “must-have”. A vzhledem k tomu, že je zdarma, není co řešit.

ČSOB SmartBanking – App Store Link

(Aplikace je dostupná i pro Android)

222 comments
 1. Autor recenze zapomnel na skutecnou “tresnicku” (prehledu bankomatu je v Appstore nekolik), a tou je moznost Image karta. Jde o to, ze je mozne dat si svuj vlastni obrazek na debetni kartu s tim, ze je mozne primo z aplikace prejit na fotak v iDevice a obrazek rovnou vyfotit. Pri kvalite fotek z iPhone 4 a 4S bych se takove moznosti vubec nebal a povazuju ji za peknou ficurku cele appky 🙂

  1. Ano, na to jsem zapomněl, díky za shrnutí, napsal jsi to hezky a souhlasím. Jen tam jsou nějaké poplatky a pokud to nechcete dělat přes iOS app, tak to jde i v pobočkách ČSOB tuším:) Jinak k těm bankomatům – je lepší mít ČSOB app, ve které bude vše, než mít na účet jednu aplikaci a na bankomaty druhou, takže si myslím, že je to stále jedna z nejlepších funkcí 🙂

   1. Ano, je to zpoplatněno, lze to udělat i v el.bankovnictví; výhoda této appky je to provázání s foťákem v iDevice.
    S těmi bankomaty souhlas, je to “jedna z nejlepších funkcí” 🙂

 2. Pre slovensku CSOB to nefunguje :(. aplikacia ide nainstalovat, ale nie je schopna sa prihlasit, zostavamri povodnej aplikacii pre iPhone 🙁

  1. Protože pokud vím, tak existuje i slovenská verze na slovenském App Store, takže zřejmě budete muset použít tu 😉

 3. perfektné skrátka perfektné… škoda, že niečo také nemá aj VÚB na Slovensku 🙁

 4. A donyslel nekdo bezpecnost? Automaticky se tam ulozi cislo na prihlaseni do int.bank. Takze staci zadat PIN, to jepodle mne spatne. Nekdo ti ukradne telefon a uz nemas zadnou pojistku (kdyz ti ukradl prihlasovaci udaje, byl tou pojistkou prave mobil) pro mne teda dost rizkova aplikace. Vetsk ochranu bych tam chtel mit

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Foosball HD: stolní fotbálek na iPadu

Následující článek

Apple iPhone: 5 let od revoluce v mobilním průmyslu

Související články