Anomaly Warzone Earth: sci-fi tower defense z pozice útočníka

Recenze Game of the Year s názvem Anomaly Warzone Earth, sci-fi tower defense strategie, kde si vyzkoušíte roli úročníka.

Také tak rádi bráníte svou pevnost před hordami a hordami útočníků? Také rádi stavíte různorodé kombinace věží, abyste dosáhli co největší efektivity a zneškodnili svého nepřítele do posledního vojáka? Zkuste si někdy představit, jak se asi musí cítit druhá strana, jejíž jednotky masakrujete – píši to proto, že v této skvělé a v mnoha ohledech výjimečné hře si právě toto vyzkoušíte. Za pomoci různých druhů jednotek a powerupů se pokusíte prorazit obranu mimozemské civilizace, která obsadila Bagdád a chystá se to samé provést celému světu.

Chápu, že může znít trošku nepředstavitelně, že byste posílali dopředu vojáky po stovkách a pouze doufali, že některý z nich proběhne až k vytouženému cíli, a tak hned ze začátku zdůrazním, že hru budete ovlivňovat samozřejmě mnohem více, než by to mohlo na první pohled vypadat.

Předně nebudete mít za úkol pouze dojít do určitého bodu na mapě (tedy alespoň ne ve všech misích, které hra nabízí), ale hra bude mnohem více barvitější – tu bude třeba zničit určitý typ budov, které rozvádí mimozemšťanům energii, tamhle se zase budete snažit zachránit spojenecké jednotky, které uvízly uprostřed nepřátelského pole.

Ani jednotky nebudete mít natvrdo přidělené, ale budete si je moci vybrat, poskládat za sebe a také vylepšit přesně podle vašeho gusta. Ve hře jich najdete cca 6 typů od běžného tanku, přes vozidlo, které generuje štíty okolním strojům až po speciální jednotku, která umí sama od sebe vytvářet pro úspěch tak důležité powerupy. Počet jednotek a finanční prostředky jsou ale omezené, a tak vybírejte a skládejte velice pečlivě.

Velice důležité bude zvolit správnou cestu pro postup. Jak jsem již psal na začátku, hra se odehrává v ulicích rozbořeného Bagdádu, kde bude možností pro rozhodování habaděj. Ve strategickém módu tak svým jednotkám naplánujete cestu, které se budou držet (můžete ji samozřejmě podle aktuální situace libovolně měnit), v závislosti na tom, jaké typy věží a v jakém množství ji zrovna chrání. Je určitě také dobré po cestě posbírat co největší množství speciální suroviny, jejíž prodej vám do rozpočtu dodá potřebné peníze.

Co se týče nepřátel, tak jejich vynalézavost způsobila to, že disponují poměrně hodně druhy obranných věží. Některé budou střílet po všem, co se pohne, a některé zase střílejí jen před sebe, ovšem zase do obrovské vzdálenosti a s poměrně ničivým výsledkem. Některé věže dokonce dokáží využít moci vašich powerupů ve svůj prospěch nebo se nabourat do vašich strojů, a znemožnit jim tak střelbu. Dejte si proto pozor.

Hra obsahuje celkem tři módy, které můžete postupně odemykat – nejdříve se budete učitě soustředit na perfektně propracovanou kampaň s 15 misemi, jejichž plnění vám poté odemče další dva módy. Zatímco v tom prvním budete na čas ničit nepřátelské generátory, v tom druhém se podíváte opět do kampaně, ovšem nyní s přidanými úkoly. A to už vůbec nemluvím o tom, že kampaň je možné dohrát až na tři úrovně obtížnosti.

Jak můžete vidět ze screenshotů, graficky je hra dokonalá – a to samé mohu říct o zvukových efektech. Ovládání je naprosto intuitivní a co nejjednodušší, což může být jedině plus. Hře můžu vytknout snad jen určité drobnosti jako třeba nepochopitelné upřednostňování Crystalu před Game Center (to je ale obsaženo taky).

Pokud jste fanouškem tower defense her či strategií obecné, nemůžu vám poradit nic lepšího, než abyste okamžitě přestali číst, popadli svůj iPhone či iPad a tuto hru si koupili – a pak se od ní na pěkných pár hodin ani nehnuli. Sám za sebe dávám 90% a to jenom kvůli pár detailům a taky proto, že se obávám, že do hry nebude doplňován žádný obsah, což ale v tomto případě nemusí vůbec vadit. Hru jsem hrál ve verzi 1.0.1.

Anomaly Warzone Earth – 1,59€ – App Store link (iPhone)

Anomaly Warzone Earth HD – 2,99€ – App Store link (iPad)

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Apple MacBook Air: Recenze nového modelu 2011

Následující článek

Rage a Rage HD: grafické orgie v 3D střílečce zdarma na AppStore

Související články