Nahoru

Výkon iPad 2: v prvních testech až 2x rychlejší než iPhone 4

Předem si je ale třeba ujasnit, v jakém benchmarku. A tím benchmarkem je právě SunSpider — který, jak už možná znalejší ví, měří rychlost JavaScriptu v internetovém prohlížeči (jehož engine byl mimochodem v iOS 4.3 podstatně vylepšen).

Porovnávány byly výrobky nejen od Apple, ale i oblíbený Google Nexus S, dále konkurent iPadu, Samsung Galaxy Tab, či dokonce nová Motorola Xoom. Co se týče samotných produktů od Applu, byl testován iPad 2 v iOS 4.3, stejně jako první iPad i iPhone 4, dále iPad a iPhone 4 s iOS 4.2.1 a nakonec, pro srovnání, starší iPhone 3G a jeho výsledek se shodným systémem, jako měli předchozí dva. Jak vidíte, iPhone 3G už se opravdu nechytá a jeho výsledek je přibližně desetinásobně nižší, než v případě první generace iPadu s iOS 4.3, což už je dost velký rozdíl.

Pro porovnávání hodnot byl použit SunSpider ve verzi 0.9.1

Trochu mě překvapuje náskok prvního iPadu před iPhonem 4 — a to i přesto, že papírově vypadá mobilní telefon iPhone 4 lépe. iPad první generace má totiž, narozdíl od iPhonu 4, RAM pouze 256MB, takže by teoreticky měla být až za iPhonem, ale není tom tak.

Zde vidíte přehledně přesné tabulkové hodnoty.

Určitě si ale všimněte náskoku iOS 4.3 před iOS ve verzi 4.2.1. Apple opravdu nelhal a u 4.3 jsme se dočkali dvojnásobně rychlejšího JavaScriptu v integrovaném Safari, což určitě potěší všechny majitele jablečných telefonů a tabletů (až na vlastníky starších modelů, které iOS 4.3 už nepodporují).

Výsledek? iPad 2 je opravdu ďábelsky rychlý, jeho výsledku se mohou rovnat jenom ty nejrychlejší tablety, jako je např. Motorola Xoom.

Mimochodem, pokud by Vás zajímal výsledek vašeho zařízení, můžete tak jednoduše učinit na této stránce.

Některé tabulkové hodnoty byly převzaty ze serverů JefTek a CNET.co.uk.