Taska: soutěž o jednoduché a rychlé GTD řešení na iPhone

Vývojářský tým bitAlpha, jehož eTodo jsme zde již dříve recenzovali, nedávno vydal novou aplikaci pro GTD s názvem Taska. Je jednodušší, odlehčená od zbytečných funkcí a nabízí synchronizaci s Toodledo! Kromě recenze pro vás máme také soutěž o 5 promo kódů této užitečné aplikace! Více v článku.

Vývojářský tým bitAlpha, jehož eTodo jsme zde již dříve recenzovali, nedávno vydal novou aplikaci pro GTD s názvem Taska. Je jednodušší, odlehčená od zbytečných funkcí a nabízí synchronizaci s Toodledo! Kromě recenze pro vás máme také soutěž o 5 promo kódů této užitečné aplikace!

Taska se veze na vlně minimalismu a je tedy otázkou, jestli vám budou její funkce dostačovat. Pokud se ovšem spokojíte s tím, co vám nabídne, pak budete odměněni funkčním a přehledným prostředím, díky kterému se z GTD stane pomalu i zábava. Musím pak zdůraznit hlavně velkou rychlost, která se týká aplikace celkově – spuštění, synchronizace, přidání úkolu – vše je otázkou pár sekund.

Při přidávání nového úkolu máte možnost vyplnit jméno, poznámku, prioritu, den splnění, kontext, tagy, opakování či list. Podle toho, jaké použijete detaily, pak můžete mezi úkoly jednoduše vyhledávat a filtrovat je. Samozřejmě pak také můžete vytvářet projekty nebo checklisty, ty se však s Toodledo synchronizují pouze pokud máte Pro verzi Toodledo účtu, jeho varianta zdarma to bohužel neumožňuje. Po posledním updatu se pak projekty dají synchronizovat i se základním Toodledo účtem, ovšem ve webovém rozhraní to vypadá celkem zmateně, dá se na to však zvyknout a v omezené míře používat. Úžasná je ovšem rychlost synchronizace, která je hotova do tří vteřin, což je například oproti 2Do neuvěřitelný rozdíl.

V nastavení máte možnost vybrat si list (Inbox, Action, Someday, All, …), který se zobrazí po zapnutí, nastavit číslo na badge ikoně, schování hotových úkolů a další. Aplikaci pak také můžete zabezpečit heslem, takže vaše úkoly neuvidí nikdo nežádoucí (a tak vám je ani nebude moci smazat „vtipný“ kamarád). Taska podporuje také zobrazení na šířku, osobně jsem to nikdy u GTD aplikace nevyužil, a tak jsem byl rád, že jde tuto vychytávku vypnout. Je překvapivé, že jsem vyjmenoval tolik funkcí a přitom je aplikace stále přehledná, samozřejmě ale některé funkce můžete postrádat. Pokud například používáte různé akce (zavolat, poslat mail, navštívit URL, …), tak vás Taska zklame – tuto funkci nemá. Já zatím nenarazil na žádnou překážku, která by mi Tasku bránila použít a jsem s ní velmi spokojen.

Sleduj iPhoneTips.cz na TwitteruFacebooku, kde vás o akcích a soutěžích budeme informovat jako první!

Velmi rychlá a přehledná GTD aplikace, která nepřekypuje zbytečnými funkcemi? To je to co jsem hledal. Navíc je levnější než Things nebo 2Do, takže jsem neměl jediný důvod váhat. Pokud ovšem chcete o něco více funkcí, pak zkuste raději 2Do, jestliže jste skromnější, pak je Taska to pravé. Kvalitní a překvapivě rychlá synchronizace s Toodledo je pak již jen třešničkou na dortu.

Taska – 3,99€ – AppStore link


Soutěž o 5 promo kodů aplikace Taska

Nyní máte šanci vyhrát jeden z 5 promo kódů, díky kterému můžete získat užitečnou aplikaci Taska v hodnotě 3,99€ zdarma!

Promo kód lze uplatnit pouze v US iTunes účtu a k jeho získání stačí uveřejnit následující zprávu do neděle 6.6.2010 na vašem Twitteru:

Soutěžím s @iPhoneTipscz o GTD aplikaci Taska pro iPhone! http://bit.ly/cWB5CV

Všem zůčastněným přejeme hodně štěstí!

14 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPhone HD: nové video, tentokrát z Portugalska

Následující článek

Tiki Towers: Zábavný transport opiček

Související články