BlackBerry Messenger: objeví se i na iOS?

Server BGR podle několika svých zdrojů tvrdí, že Research In Motion (výrobce telefonů BlackBerry) chystá vydání jejich BlackBerry Messengeru na další platformy, mj. i na iOS.

Server BGR podle několika svých zdrojů tvrdí, že Research In Motion (výrobce telefonů BlackBerry) chystá vydání jejich BlackBerry Messengeru na další platformy, mj. i na iOS.

Možná se ptáte, jaký má Research In Motion důvod vydat jejich Messenger i na ostatní platformy – a ten důvod je prostý. V poslední době, kdy se setkáváme stále s větším rozmachem mobilních internetových IM klientů, kteří jsou podporováni na více platformách (jedním z nejznámějších je WhatsApp Messenger, na kterého jsme nedávno přinesli i recenzi) si telefony BlackBerry nemůžou dovolit jen tak přihlížet – a právě proto by měl být BlackBerry Messenger dostupný i na dalších platformách. Mluví se zatím především o Androidu a iOS, osud Nokií se Symbianem (narozdíl od WhatsAppu) je zatím nejistý.

Logo BlackBerry

BlackBerry Messenger by měl být ale, narozdíl od své verze na samotných BlackBerry telefonech, zbaven pokročilejších funkcí. A pokročilejšími funkcemi myslím skoro vše, kromě posílání samotného textu – to znamená, že na posílání fotek, videí či sdílení lokace můžete zapomenout. Research In Motion argumentuje tím, že pro opravdové využítí BlackBerry Messengeru musíte využívat jeho domovskou platformu – což dává vcelku smysl. Otázkou ale je, jestli bude poté Messenger na Androidu či iOS konkurenceschopný.

Další otázkou je, za jak dlouho se aplikace dočkáme a jakou cenu bude prodávána. Zatím nemůžeme totiž s jistotou odpovědět ani na jednu tuto otázku. Troufám si tvrdit, že cena BlackBerry Messengeru by ale neměla být vysoká – vzhledem k tomu, že by měla soupeřit s IM klienty podobného typu, tak se možná dočkáme ceny velmi nízké, popř. dokonce žádné a BlackBerry Messenger půjde stáhnout zadarmo. To už sou ale pouze opravdové dohady.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Víkendové novinky: uniklý kryt iPhone 5 a zpívající Steve Jobs

Následující článek

Výkon iPad 2: v prvních testech až 2x rychlejší než iPhone 4

Související články

SoundHound: Hudební aplikace století

Aplikace SoundHound v sobě skrývá víc možností než si dovedete představit. Od rozpoznávání hudby, až po data koncertů a mnohem více. Slyšíte hezkou píseň, ale nevíte jak se jmenuje? Chcete si přečíst recenzi alba, nebo vás zajímá nejnovější žebříček populární hudby? Na to všechno je tady tato skvělá aplikace.

App Store: Meta 10 miliard stažení překonána!

Včerejším dnem byla překonána magická hranice 10 miliard stáhnutí z App Store. Když se podíváme do historie, přesněji do roku 2008, kdy App Store startovalo spolu se startem iPhone 3G, nikdo určitě nečekal, že se po 3 letech dočkáme tak vysokého čísla. Přes milníky v podobě 3 miliard (leden 2010), dále 5 miliard stáhnutí (léto 2010) je toto číslo i překvapující vůči době, kdy bylo zbylých 5 miliard překonáno. Jedná se totiž o přibližně půl roku, což je i přes velký úspěch iPadu či iPhone 4, řekněme, šokující.