BlackBerry Messenger: objeví se i na iOS?

Server BGR podle několika svých zdrojů tvrdí, že Research In Motion (výrobce telefonů BlackBerry) chystá vydání jejich BlackBerry Messengeru na další platformy, mj. i na iOS.

Server BGR podle několika svých zdrojů tvrdí, že Research In Motion (výrobce telefonů BlackBerry) chystá vydání jejich BlackBerry Messengeru na další platformy, mj. i na iOS.

Možná se ptáte, jaký má Research In Motion důvod vydat jejich Messenger i na ostatní platformy – a ten důvod je prostý. V poslední době, kdy se setkáváme stále s větším rozmachem mobilních internetových IM klientů, kteří jsou podporováni na více platformách (jedním z nejznámějších je WhatsApp Messenger, na kterého jsme nedávno přinesli i recenzi) si telefony BlackBerry nemůžou dovolit jen tak přihlížet – a právě proto by měl být BlackBerry Messenger dostupný i na dalších platformách. Mluví se zatím především o Androidu a iOS, osud Nokií se Symbianem (narozdíl od WhatsAppu) je zatím nejistý.

Logo BlackBerry

BlackBerry Messenger by měl být ale, narozdíl od své verze na samotných BlackBerry telefonech, zbaven pokročilejších funkcí. A pokročilejšími funkcemi myslím skoro vše, kromě posílání samotného textu – to znamená, že na posílání fotek, videí či sdílení lokace můžete zapomenout. Research In Motion argumentuje tím, že pro opravdové využítí BlackBerry Messengeru musíte využívat jeho domovskou platformu – což dává vcelku smysl. Otázkou ale je, jestli bude poté Messenger na Androidu či iOS konkurenceschopný.

Další otázkou je, za jak dlouho se aplikace dočkáme a jakou cenu bude prodávána. Zatím nemůžeme totiž s jistotou odpovědět ani na jednu tuto otázku. Troufám si tvrdit, že cena BlackBerry Messengeru by ale neměla být vysoká – vzhledem k tomu, že by měla soupeřit s IM klienty podobného typu, tak se možná dočkáme ceny velmi nízké, popř. dokonce žádné a BlackBerry Messenger půjde stáhnout zadarmo. To už sou ale pouze opravdové dohady.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Víkendové novinky: uniklý kryt iPhone 5 a zpívající Steve Jobs

Následující článek

Výkon iPad 2: v prvních testech až 2x rychlejší než iPhone 4

Související články