Nahoru

Swackett: předpověď počasí tak trochu jinak

Přesto, že se technologie neustále zlepšují a zpřesňují, je pro většinu lidí předpověď počasí stále jen shluk náhodných čísel prezentovaných moderátorem, který už zase předvídá dalši kalamitu. Právě proto koncipovala společnost AGLogic webovou aplikaci Swackett tak, aby se jednalo o jednoduchého průvodce počasím, který odpovídá na jednoduchou otázku “Svetr, bundu nebo kabát?”

Když poprvé z iPadu otevřete stránku webové aplikace, můžete si vybrat, jestli si vytvoříte účet nebo se rovnou podíváte na počasí ve vaší oblasti. Většinu prostoru zabírají postavy muže a ženy, kteří jsou oblečeni pro dnešní počasí. Kromě očekávané nejvyšší teploty Swackett také zobrazuje, jak bude teplo pocitově. Uživatelé mohou přepnout na noční a zítřejší předpověď. Naneštěstí kvůli tomu, že poskytovatelem dat je Accuweather, jsou občas předpovědi méně přesné než od místních poskytovatelů.

Nad těmito informacemi se vykytuje slovo sponzora a nad ním se zobrazují nejvyšší a nejnižší teploty v daném státě.

Vespodu rozhrání se nachází čtrnácti-hodinová předpověď, dále je zde také výhledová předpověď na celý týden. Jako další nabízí aplikace radarové snímky srážek, síly větru, intenzity UV záření a obecný animovaný snímek Evropy.

Pod těmito informacemi se nachází reklama a pod ní nástrojová lišta. Ta obsahuje tyto funkce – odhlášení (případně registrace), nastavení, přepínání míst, funkce Hlídka a varování (ty bohužel nejsou v Česku dostupné), info, podpora a obchod, kde lze zakoupit různé propagační materiály.

Další zajímavou funkcí je možnost zakoupit si různé edice. Tedy témata, která změní oblečení postav. V základu jsou v aplikaci dvě – standardní a moderní. Z ostatních edic si můžete zakoupit například Latinsko-americkou nebo Britskou invazi. Každá z nich je dostupná za 1,29 eur. Edice jsou svázané s účtem.

V době napsání článku webová aplikace fungovala jen na iPadu a Macu, pro iPhone je v přípravě. Ve fázi beta testování jsou nativní aplikace pro iPad a iPhone.

V Mac AppStore lze stáhnout jak verzi zdarma, tak verzi Swackett X v ceně 2,39€. Ta je oproti verzi zdarma bez reklam a poskytuje některé funkce navíc jako například animace, integraci s Flickrem a jiné.

Pokud tedy sháníte aplikaci pro předpověď počasí, kterou je snadné ovládat, ukazuje jen ty nejdůležitější informace a je praktická, je Swackett tou nejlepší volbou. Pokud však chcete aplikaci, která vám zobrazí i pokročilejší údaje, budete muset hledat jinde.

  • Ondra 106

    Appstore hlásí, že nic takového nezná :-(

    • http://www.iphonetips.cz/ iPhoneTips

      Čtěte pozorněji, jde o webovou aplikaci = musíte ji hledat na webu – zkuste http://www.swackett.com, případně pokud máte Mac, tak hledat v Mac AppStore.

  • Pingback: Gene