Nahoru

iPod touch 5. generace: prohlédněte si údajný prototyp na fotce

I přes to, že je veřejnost upjata spíše na nový iPhone 5, přichází anonymní emailová pošta do schránky jednomu známému zahraničnímu serveru a v ní čtyři fotky nového prototypu iPod touch 5. generace. Samozřejmě se nedá s nějakou jistotou tvrdit, zda se jedná o opravdový prototyp či o fake nějakého fanouška Apple, rozhodně se ale jedná o zajímavý pohled.

Co Vás na první pohled určitě zaujme, je Home button – ano, už to není button – tlačítko zmizelo a to nahradila jej dotyková vrstva. Asi Vás v tuto chvíli napadá, že toto řešení není vůbec praktické – a ono vážně nejspíše nebude, pokud tedy Apple nemá v ruce nějakou „vychytávku“. Představme si totiž, že držíme svůj iPod touch v landscape módu (mód na šířku). Hrajete hru a teď najednou ťuknete vedle displeje a hra je pryč – „zmáčkli“ jste home button (který už vlastně ani buttonem nazývat nemůžeme, každopádně lépe to asi nepůjde).

Je ale také možné, že se bude jednat spíše o nějaké gesto pro vypnutí aplikace – např. mě napadá táhnutí od home buttonu k obrazovce, tedy nahoru – to už by praktičností zavánělo mnohem více. Je totiž známo, že Steve Jobs mechanická tlačítka rád nemá a do prvního iPhone nechtěl vůbec žádná – nakonec ale musel ustoupit, neboť se to jinak řešit nedalo.

Teď už se ale konečně běžme podívat na několik fotek nového prototypu, který má podle softwaru velikost 128GB (což by mohlo odpovídat, neboť se Apple snaží stále navyšovat kapacitu zařízení):

Jaký na fotky máte názor? Jedná se o jasný fake, nebo máte pocit, že takto může nový iPod touch opravdu vypadat? Podělte se s námi v komentářích, stejně jako s názorem na „nový“ home button!