Nahoru

iOS 4.3 beta 2: nakonec žádná nová gesta na iPadu?

Nedávno jsme vám psali, že v první vydané betě iOS 4.3 se u iPadu mimojiné, kromě dalších zajímavých novinek, objevily čtyřprstá a pětiprstá gesta určená pro ukončování aplikace, jejich přeskakování či pro vyjetí multitasking lišty. Vše nasvědčovalo tomu, že se jich i jako obyčejní uživatelé dočkáme i ve finální verzi.

Nakonec se ale s největší pravděpodobností nedočkáme – Apple spolu s novou betou 2 oznámil, že tyto gesta slouží pouze na vyzkoušení a že je ve finální verzi iOS 4.3 neuvidíme. Sluší se dodat, že už u první bety byl problém gesta zprovoznit a většinou nefungovaly hned po update iOS. Ke zprovoznění je totiž potřeba Xcode, a to u obou vydaných verzí (beta 1 i beta 2).

Co se týče dalších novinek v beta 2, tak vás asi zklamu. Kromě prý pohotovějšího chování systému (hlavně v zapínání aplikací a jejich přeskakováním) nová beta nepřináší vůbec nic nového. Pokud jste doufali u druhé bety v podporu iPhone 3G či iPodu touch 2. generace, znovu vás budu muset zklamat. Ani tato beta podporu nepřináší a tímto se šance o jejich nastávající podporu ještě snížila na opravdu mizivé procento.

Finální datum vydání iOS 4.3 stále není známo.

  • Nemam

    Nedivim se, ze to zrusili. Kolize se soucasnymi aplikacemi musely byt ohromne.

  • Pingback: Russell

  • Pingback: gerald

  • Pingback: hugh

  • Pingback: Lloyd