Mega Jump a Clumsy Bob: dvojrecenze povedených skákaček

Dvojrecenze her Mega Jump a Clumsy Bob, ve kterých se budeme snažit doskákat co nejdále, aniž bychom spadli nebo se nám přihodilo něco špatného.

Určitě si všichni vybavujete, jak moc byl Doodle Jump přelomovou hrou. Skákat s podivným zeleným slonem do nekonečných výšin se stalo natolik návykovou záležitostí, že se ihned vyrojilo velké množství her založených na stejném principu, které se snažily z tohoto fenoménu těžit. Teď, když byl Doodle Jump z královského trůnu sesazen jinými hrami, je možná čas začít hledat nějakého skákajícího nástupce. Dnes se podíváme na dvě hry, které mě nedávno zaujaly – půjde o Mega Jump a Clumsy Bob. Mohla by být některá nástupcem legendy? Pusťme se do toho!

Mega Jump

Nejdříve se pojďme podívat na zoubek hře, která má skákání přímo v názvu. Maskotem této hry je jakýsi podivný oranžový tvor s šíleným výrazem ve tváři, za kterého budete samozřejmě (alespoň zpočátku) hrát. Zpočátku říkám proto, že součástí Mega Jumpu jsou i speciální body, které můžete jak získat (velice pomalu), tak samozřejmě také koupit – a za tyto body si pak odemknout další podivné tvory, například modrého, růžového či zeleného. Nebude samozřejmě chybět ani panda či opice. Když už jsem u toho placení, tvorové nebudou to jediní, co si budete moci odemknout – půjde například i o různé in-game power-upy, záchranné hvězdy, které vám zajistí, že nebudete muset skákat znovu od země, pokud náhodou spadnete, či různé wallpapery pro váš telefon.

No ale nyní už pryč od placení k samotné hře – samozřejmě zde nepůjde o nic jiného, než vyskočit co nejvýše. Hra má 20 úrovní, které odemykáte svým postupným skákáním – pokud se vám tedy nepovede proskákat všech 20 levelů naráz (což vám garantuji, že opravdu nepovede), můžete začít od posledního checkpointu (samozřejmě s vynulovaným skóre). Jednotlivé levely se liší také prostředím, takže hra určitě nebude monotónní.

V této hře se paradoxně (alespoň většinu času) nebudete od ničeho odrážet. Vzhůru vám budou pomáhat drobné mince poházené po cestě, které vás po polapení vždy vystřelí o kousek dál. Nebudou chybět ani různé power-upy, od různých typů trysku, jak můžete vidět na screenech, přes deštníky až po těžké koule, které se chytnou vaší nohy a potáhnou vás dolů (je ale otázkou, do jaké míry je právě toto power-up). Velkou výhodou hry je, že je s železnou pravidelností updatována, a tak se nemusíte bát, že byste někdy doskákali až na konec nebo že by vám došel obsah, který byste mohli objevovat.

Svou grafikou Mega Jump určitě patří mezi ty hezčí hry a pokud přičteme ještě velice návykovou hudbu, ze které se však po několika hodinách hraní pravděpodobně zblázníte, je vyzkoušení této hry povinností každého správného hráče. A to jsem vám ještě neprozradil, že je úplně zadarmo! Moje hodnocení: 70%. Recenzováno ve verzi 11.0.0.

Mega Jump – free – App Store link

Clumsy Bob

Druhou dnešní hrou, na kterou se podíváme, bude Clumsy Bob. Budeme sice opět skákat, ale nyní to bude naprosto jiný zážitek, protože nebudeme skákat nahoru, nýbrž do strany. Clumsy Bob je o poznání jednodušší hrou než Mega Jump a je více “doodlejumpovský” – už jen tím, že skákajícím objektem bude opět slon. I když tentokrát fialový.

“Clumsy” znamená v angličtině “nemotorný” či “neohrabaný” – a to Bob opravdu je. Vaším úkolem bude tedy použít akcelerometr a usměrnit tohoto nemotorného slona tak, aby se strefoval na odrazové plochy a dostával se dál a dál. Cestou bude sbírat mince, které mu zvýší skóre, a také se vyhýbat různým nástrahám – především jakýmsi podivným myším okupujícím některé můstky a čekajícím, až ho budou moci sežrat. Pokud cestou potkáte raketu, rychle ji seberte, protože se díky ní budete moci proletět o pár kilometrů dále – musíte jen dávat pozor na srážku s ptáky, která by mohla znamenat konec vaší hry.

O moc víc toho ve hře vlastně ani nenajdete. Clumsy Bob sází především na jednoduchost a pěknou grafiku – a já myslím, že by se mu tato sázka mohla vyplatit. Už několikrát se ukázalo, že jednodušší hry jsou mnohdy úspěšnější než ty propracované a často přeplácané.
Moje hodnocení: 65%. Recenzováno ve verzi 1.0.

Clumsy Bob – 0,79€ – App Store link

Co myslíte, mohla by některá z těchto her být nástupcem legendárního Doodle Jumpu? Jaké skákací hry máte vy osobně nejraději? Podělte se o své zkušenosti v komentářích!

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iOS 4.3 beta 2: nakonec žádná nová gesta na iPadu?

Následující článek

App Store: Meta 10 miliard stažení překonána!

Související články

Bird Strike: jedna z najlepších a najzábavnejších hier

Túto hru som si stiahol, tak ako väčšinu free hier, bez nejakých väčších očakávaní, no takmer ihneď po spustení ma oslovila naozaj veľmi pekná a vtipná grafika. Po pár minútach (neskôr hodinách) hrania som sa od tejto zábavnej hry doslova nevedel odlepiť. Teraz už môžem s pokojným svedomím povedať, že sa jedná o jednu z najlepších a najzábavnejších hier, aké som doteraz na svojom iPhone hral. A čo naviac, je úplne zadarmo...