Nahoru

iOS 4.2: nový iOS ke stažení už dnes od 19 hodin? (Aktualizace)

Podle důvěryhodného zdroje z AT&T plánuje Apple vydání nové verze mobilního sytému iOS 4.2 právě dnes. Mnoho uživatelů očekávalo nový iOS začátkem tohoto týdne, ale podmínkou pro uvolnění bylo vydání iTunes 10.1 a Mac OSX 10.6.5 s podporou AirPlay a AirPrint. Verze iOS 4.2 byla připravena již minulé úterý, ale objevila se chyba v zobrazování japonských znaků a proto musel Apple její vydání odložit.

Fakt, že by vydání nové verze mělo proběhnout právě dnes, podporuje také skutečnost, že na dnešní den je plánován update „carrier“ souborů pro operátory. Nová verze iOS přinese sjednocení funkcí napříč všemi zařízeními (iPhone, iPod, iPad) a měla by být vydána v 19 hodin našeho času. Nejvíce ji však očekávají majitelé iPadu, kterým přinese multitasking, složky, sjednocený mailbox a další rozšíření známe již z iOS 4.0. Přestože jako uživatel iPhone 3G většinu novinek nepoužívám, těším se na další zrychlení systému a možné rozšíření nabídky tónů pro příchozí sms. Poslední uvedenou funkci zatím nikdo z vývojářů používající GM (golden master) verzi doposud nepotvrdil.  Říká se, že vývojářská verze je z 99% totožná s verzí finální. Možná sms tóny jsou oním 1%.

Osobně jsem poněkud skeptický, že by vydání proběhlo během dnešního dne. Oficiální stránky Apple.com totiž prozatím nenabízí možnost stažení nutné verze iTunes 10.1. Může to být ale způsobeno tím, že v době psaní tohoto článku bylo v Cupertinu ještě včera. :)

zdroj: macstories.net

Bude iOS 4.2 ke stažení už dnes?

Aktualizace:

Nejnovější informace hovoří o příchodu iOS 4.2 až 16.11. Důvodem je údajně špatná stabilita WiFi připojení.

 • jp

  taky jsem uživatel 3G a doufám, že 16.11. už bude vše K a že to systém především zrychlí…

 • Jablečná ovce

  19 hodin se již blíží, už jen 3 minuty.. :D

  • Jablečná ovce

   Nevšiml jsem si aktualizace.. :/

 • Vili-Split

  Zdravim.
  Prosim o pomoc.Mam iphone 3G (8GB) tak dva roky a měl jsem tam starej os 1.1 nebo jak to bilo.Nahral jsem tam novej 4.1 a konečne to dostalo nakej šmrnc. Jen že tam nebila Cidia tak sem ho skusil odblokovat s Jailbreak. Zmizla mi ikona sluchatka tak že nemužu telefonovat a take mi neide WI-FI. Zkratka mam misto iphone – ipad. Prosim poradi mi negdo jak to mam vratit zpět. Dik předem.
  PS: prosim nekomentujte moji Češtinu jsu puvodem z Chorvatska.

  • http://twitter.com/JohnyEnglish_CZ JohnyEnglish_CZ

   No jelikož na 4.1 jailbreak neni (nemáš tudíž cidii) ted vyjde JB na 4.2 jinak downgrade ti pomůže pokud máš SHSH zálohu :)

 • Pingback: Darren

 • Pingback: David

 • Pingback: Tony