Nahoru

FlightRadar24 Pro/Free: dokonalý přehled o letovém provozu

Máme tu další, i když ne úplně novou, aplikaci pro iPhone, která určitě stojí za pozornost. Ve zkratce se jedná o letecký radar funkční po celém světě, díky kterému máte možnost se dozvědět jaké letadla vám létají nad hlavou, nebo třeba jakou rychlostí. 

Aplikace se jmenuje FlightRadar24 Pro (placená verze se zobrazením trasy letu, výšky, fotky letadla, vyhledáváním podle, výšky, letecké společnosti, země světa, směru letu, a rychlosti) a nebo Free (ta je ošizena o všechno z předchozí závorky, ale to podstatné jí zůstalo – přiblížení na konkrétní letadla).

Jedná se prakticky o detailní zobrazení téměř všech letadel na světě („téměř“ proto, že se nezobrazují vojenská letadla a po útoku 11. Září 2001 na World Trade Center také letadla, která letí nad USA, do USA, nebo z USA). Letadla „létají“ na mapě, kterou poskytl Google, proto je nutné neustále připojení k internetu, což v dnešní době není až takový problém. FlightRadar si můžete vyzkoušet také  na webu, konkrétně ZDE.

Po aktualizaci aplikace umožňuje také použití fotoaparátu a využití Augmented Reality. Pokud je v dohledu nějaké letící letadlo, stačí nasměrovat iPhone k obloze a na displeji se zobrazí všechny udaje o konkrétním letadle.

FlightRadar24 je připravený také pro použítí v iPadu, na kterém si letový provoz užijete ještě víc!

Pokud by jste chtěli Pro verzi, na AppStore ji seženete za cca 40 Kč ($1.99).

Na zkoušku určitě ale doporučuji Free verzi, která vám (možná) stačí. Najdeteji samozřejmě také na AppStore.