Zombie speciál: Přehled 10 her pro milovníky zombie!

Zombie jsou bezpochyby vděčné téma pro hru, a tak je her, ve kterých můžete tyto nemrtvé tvory potkat, opravdu hodně. I zde na iPhoneTips jste si mohli přečíst mnoho recenzí her se zombie tématikou, ale pro lepší orientaci jsem se rozhodl sepsat tento přehled deseti zombie her.

Zombie jsou bezpochyby vděčné téma pro hru, a tak je her, ve kterých můžete tyto nemrtvé tvory potkat, opravdu hodně. I zde na iPhoneTips jste si mohli přečíst mnoho recenzí her se zombie tématikou, ale pro lepší orientaci jsem se rozhodl sepsat tento přehled deseti zombie her.

Zombie Wonderland
Jako majitel největšího kanónu ve městě se rozhodnete nabídnout své služby ochránce majetku před zombie. Práce se jen hrne, a tak několik příštích herních (i běžných) nocí strávíte střílením z oken, z nichž některá budete muset zatlouct, aby vám zombie nevpadly do týla. Stejně tak se budete muset přesvědčit, že po vás v domě či garáži, kterou bráníte, nezůstanou po zombie žádné zbytky – a tak než se rozední, budete muset do ruky vzít smeták nebo vysavač a pěkně dům vysmejčit. Podrobnou recenzi si přečtěte zde, hodnocení hry: 70%. Hra je přizpůsobena i pro iPad. Stahujte za 0,79€!

Zombie Smash
Zombie Smash je jednou z her, kterou jsme na iPhoneTips nerecenzovali, i když by si to určitě zasloužila. Stejně jako v předchozí hře bude vašim úkolem bránit určitý objekt před návaly zombie, tentokrát ale půjde o starý mlýn uprostřed polí. Nebudete ale po zombiích střílet, nýbrž je odhazovat – a pokud jste hráli třeba Stick Wars, určitě vám tento způsob bude známý. Hra obsahuje velké množství levelů a co je vůbec nejlepší – pravidelně se dočkává updatů přinášejících nový obsah, a tak si můžete vzpomenout třeba na Velikonoce nebo fotbalový šampionát. Jste-li fandou zombie her a nemáte ještě tuto hru ve svém iPhonu, je něco špatně. Hodnocení hry: 85%. Stahujte za 1,59€!

Infect Them All
Ve hře Infect Them All se tak trošku postavíte na druhou stranu – nebudete se totiž snažit zombie vymýtit, ale jako jeden z jejich zástupců spíše rozmnožit. Vašim cílem bude nakazit co nejvíce lidí na hrací ploše, kteří se po chvíli promění v zástupce vašeho druhu a pomůžou vám ve vašem snažení. Nebude to ale tak jednoduché, neboť vaše oběti se s postupem do dalších levelů začnou bránit. Stejně tak se ale vy jakožto zombie můžete za získané body vylepšovat, a zvládnete tak například běhat rychleji nebo mít více životů. Hra má zajímavý koncept a její koupí rozhodně neprohloupíte, zamrzí jen o něco vyšší cena. Podrobnou recenzi si přečtěte zde, hodnocení hry: 60%. Stahujte za 0,79€ a nebo lite verzi!

Aftermath
Aftermath je další hrou, která se u nás nedočkala podrobnější recenze. Jakožto opuštěný člověk obklopen hordou zombie budete v této hře hledat záchranu, ve které vám dopomůžou různorodé zbraně, které posbíráte po cestě. Hra je zpracována ve 3D z pohledu třetí osoby a má skvělou atmosféru, kterou vytváří zejména propracované prostředí a hororové zvuky, kvůli kterým se budete bát jít večer spát. Hra obsahuje jak kampaň, tak survival mód, takže budete mít o zábavu na dlouhé hodiny postaráno. Hodnocení hry: 65%. Stahujte za 1,59€!

Plants vs. Zombies
Myslím, že není třeba zde psát, že Plants vs. Zombies je legenda mezi zombie hrami i hrami všeobecně. V této graficky dokonalé hře musíte ubránit svůj dům před nájezdy zombie, které si postupně berou na pomoc různorodé předměty a stroje – ať už jde o plechový kbelík na hlavě, dveře či traktůrek na leštění ledu. Na obranu svého domu ale samozřejmě nebudete sami, protože vám v tom pomůže kromě blázna s kastrolem na hlavě i vaše armáda rostlin, které budete pečlivě a promyšleně sázet tak, aby jejich obranu zákeřné zombie nedokázaly prolomit. Hra sice nestojí nejméně, ale pokud ji ve svém telefonu nemáte, je to naprostá ostuda – jde totiž doslova o desítky hodin skvělé zábavy pro každého stratéga a milovníka TD her. Podrobnější recenzi si přečtěte zde, hodnocení hry: 95%. Stahujte pro iPhone za 2,39€ a pro iPad za 7,99€!

Zombie Escape
Jak už název této hry napovídá, budete zde utíkat. Tedy ne přímo vy, ale obyvatelé jednoho města, které utrpělo fatální nákazu měnící lidi na zombie, a tak je třeba ty dosud neproměněné nějakým způsobem zachránit. Zombie Escape se řadí mezi tzv. “chaos management” hry, ve kterých musíte zvládnout mnoho věcí naráz – nebohé obyvatele utíkající před zombie totiž budete muset nasměrovat k záchranářským vrtulníkům s tím, že po cestě budou muset kličkovat mezi nepřáteli a ještě sbírat různé zbraně. Dokážete-li zvládat více věcí naráz a máte rádi výzvu, je tato hra přesně pro vás. Podrobnější recenzi si přečtěte zde, hodnocení hry: 4,5/5. Stahujte za 0,79€!

Zombie Farm
Zombie Farm je oproti těm předchozím úplně odlišná hra, protože nebudete zombie ani ničit, ani rozmnožovat, ale pěstovat. Ano, čtete správně – na své farmě, kde mimo jiné pěstujete i běžné plodiny, budete sázet zombie, které až “vyrostou”, budou vám ve starání se o farmu pomáhat – a také vám pomohou v dobývání farem vašich protivníků. Hra nemá sice nejlepší grafiku, ale nápad je dobrý, což naštěstí mnohé neduhy vyvažuje. A pokud jste fanouškem her typu FarmVille, určitě si hru stáhněte a vyzkoušejte, je totiž zadarmo. Podrobnější informace o hře si můžete přečíst v našem srovnání šesti nejlepších farmících her.

Zombie Flick
Hrdina této hry (tedy vlastně vy) se dostal do poměrně nezáviděníhodné situace – stojí uprostřed křižovatky dvou chodeb na hromadě odpadků a ze všech stran se na něj valí zombie, které nechtějí nic jiného než sežrat mu mozek. Nakonec se ale ukáže, že hromada odpadků je jeho záchrana, protože zombiích budete tyto odpadky házet. Hra je zpracována ve 3D, což jí dodává na realističnosti, a nabízí dva herní módy a hromadu achievementů, které můžete zkoušet pokořit. Co myslíte, dokážete se ubránit a vydržet, než si pro vás přiletí vrtulník? Podrobnější recenzi si přečtěte zde, hodnocení hry: 75%. Stahujte za 0,79€!

Zombie Pizza
Už jste někdy viděli kuchařku s přehledem pokrmů pro zombie? Že ne? Tak to byste měli, protože v této hře ji zaručeně budete potřebovat – stanete se totiž šéfkuchařem, který bude mít za úkol péct pizzu pro nenasytné zombie. A pokud to nějakým způsobem nezvládnete, sežerou vám mozek a stanete se pouze dalším zákazníkem. Celá tato hra je o rychlosti a schopnosti zvládat více věcí naráz, protože “suroviny” (oči, srdce apod.) vám přijíždějí na pásu a vy je musíte co nejrychleji skládat do správných kombinací na připravené těsto. Hra obsahuje poměrně hodně levelů a také survival mód, kde můžete naplno ukázat svoje kvality. Nechybí ani hromada achievementů a žebříčků. Hodnocení hry: 80%. Stahujte za 1,59€ nebo lite verzi!

Zombie Highway
A nakonec si dáme jednu pořádnou akci – jedete v černém voze po silnici uprostřed pouště, když vtom začnou na vaše auto skákat zombie a zkouší ho převrhnout, aby vás mohli sežrat. Řešení je jednoduché – vytáhněte samopal či brokovnici, kterou máte schovanou pod sedadlem, a začněte pořádně střílet, protože jinak je s vámi amen. Pokud patříte mezi lepší řidiče, můžete se také pokusit zombie sestřelit o vraky rozházené různě po silnici. Ihned po dohrání můžete zjistit, jak na tom jste v porovnání s ostatními hráči, a tak máte stále tu správnou motivaci pokračovat ve hraní dále. Co se týče grafické stránky, je hra velice povedená, ale bohužel se jedná o typickou jednorázovku – i tak vám ale hru doporučujeme. Podrobnější recenzi si přečtěte zde, hodnocení hry: 4/5. Stahujte za 0,79€!

To by bylo pro dnešek vše, doufám, že vám tato porce zombie her na nějaký čas vydrží. Máte tip na nějaké jiné kvalitní hry s touto tematikou? Nebo byste chtěli takovýto přehled pro jiné téma? Podělte se o svůj názor v komentářích!

3 comments
    1. Recenzi hry Monster Mayhem jsem právě dopsal, měla by zde na iPhoneTips vyjít během pár dní 🙂

      A dokonce si zasoutěžíte o 5 promo kódů pro tuto hru!

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPhone 4: Nová TV reklama se soustředí na Retina displej

Následující článek

Modern Combat 2: Nejlepší 3D multiplayerová hra dobyla AppStore

Související články