Jak se vyhnout poškození baterie vašeho iPhonu?

Chcete, aby vám baterie ve vašem iPhonu vydržela co nejdéle? Můžete ji nenapravitelně poškodit, když se k ní nebudete chovat správně. Když už se její kapacita sníží natolik, že bude telefon nepoužitelný, je potřeba baterii vyměnit. Vy ale můžete její životnost rapidně prodloužit. Zde je několik každodenních činností, kterým je třeba se vyhnout, aby se prodloužila životnost baterie.

Vysoké teploty

Jednou akcí, která může vést ke snížení stavu baterie, je vysoká teplota. Teplo je nepřítelem baterie. Zima sice také zkrátí životnost baterie, ale to se opět změní, když se baterie zahřeje. Apple říká, že váš iPhone může bezpečně běžet při teplotách až 35 stupňů Celsia. Kromě toho může dojít k nevratnému poškození baterie. Svůj iPhone můžete nechtěně zahřát na příliš vysokou teplotu nesčetnými způsoby. Častou činností je umístění obrazovky obrazovkou nahoru na slunci, nabíjení na slunci nebo připnutí před ventilaci topení v autě. Váš iPhone má vestavěné ochranné systémy, které váš iPhone v těchto situacích dočasně deaktivují, aby se zabránilo dalšímu poškození, ale je nejlepší se k tomu vůbec nedostávat.

Držte se dál od nuly

Další akcí, které se uživatelé stávají obětí, je přílišné snížení úrovně baterie telefonu. Před lety mělo smysl občas vybít baterii zařízení a poté ji plně nabít, aby se pomohlo zkalibrovat interní senzor tak, aby zobrazovaná procenta byla přesná. U moderních baterií to již neplatí. Vybití baterie iPhonu na 0 % velmi poškozuje baterii a zkracuje její celkovou životnost. Pro nejlepší zdraví baterie dobíjejte svůj iPhone pravidelně během dne, abyste jej nikdy zcela nevybili.

Dlouhodobé skladování

Pokud se chystáte telefon na delší dobu skladovat, nenechávejte baterii nabitou na 100 %. Možná máte starý iPhone po ruce, abyste jej mohli použít jako zálohu nebo uložení, které byste mohli někomu dát později. Před uložením iPhone vybijte baterii na 50 % až 80 %. Pravidelně se k ní vracejte a také se ujistěte, že baterie není vybitá. Skladování plně nabitého telefonu je škodlivé i pro baterii. Když zařízení vrátíte do provozu, můžete zjistit, že baterie již nevydrží nabitá jako dříve.

Není to žádná raketová věda

Baterie jsou složité. Chcete-li se dozvědět více o tom, jak přesně baterie funguje a proč výše uvedené poškození baterii poškozuje, podívejte se na naše úplné vysvětlení k tématu. Zatímco složitost chemie baterie vás může poslat do začarovaného kruhu, správná péče o baterii nemusí. Dokud se budete těmto velmi základním činnostem vyhýbat, můžete udržet svou baterii zdravější po delší dobu. Mnoho věcí také ovlivní zdraví vaší baterie, ale tak malými způsoby, že z dlouhodobého hlediska nebudou mít znatelný rozdíl. S opatrností bude vaše baterie nabízet solidní využití po dobu 18 měsíců až 24 měsíců, než se vybije pod 80 %. Naštěstí, když přijde čas na výměnu baterie, Apple nabízí cenově dostupnou službu výměny.

Předchozí článek

Apple dokázal porazit žalobu kvůli rasově odlišným emotikonům

Následující článek

Výzkum chytrých tkanin společnosti Apple poukazuje na její další plány

Související články