Zombie Smash: zombie invaze jen pro silné žaludky

Recenze hry Zombie Smash, do detailu propracované zombie-defense hry, která nechává všechny své konkurenty daleko za sebou.

Možná vám přijde podivné, proč v době Velikonoc píšeme o hře, kde ústřední roli hrají zombie a všelijaké jejich létající končetiny (a nejen to). Důvodů je však hned několik: kromě toho, že Zombie Smash obsahuje zajímavý velikonoční mód, tak se tato hra nedávno dočkala obřího updatu, o kterém se jednoduše nemůžeme nezmínit. A abych pravdu řekl, jedná se o jednu z nejlepších her, co jsem kdy hrál – a že jsem jich hrál opravdu hodně. No, nebudu vás zdržovat, pojďme se pustit do samotné recenze!

Úkol bude velice jednoduchý, ale na druhou stranu také velice zábavný: jednoduše musíte ubránit určitý objekt před invazí krvelačných zombií, které vám chtějí sežrat mozek a pravděpodobně se ještě usídlit ve vašem obydlí. Uznávám, že nejde o nic převratně originálního, ale to v tomto případě naštěstí nevadí. Hra je klasickou “zahazovačkou” – tedy že nabíhající nepřátele prsty odhazujete pryč. I když, odhazování je prakticky jen jednou z možností – mnohem efektivnější uričitě bude zombie uchopit a pořádně s ní praštit o zem či dům. Při obyčejném zahazování se totiž až moc často stává, že zombie po dopadnutí vstane, jakoby se nechumelilo.

Zahazování samo o sobě by ale na zombie nestačilo, a tak je vám k dispozici obrovské množství různých power-upů (a když myslím obrovské množství, myslím 20+). Ty jsou rozděleny do dvou kategorií na zbraně a ostatní. Co se zbraní týče, tak můžete narazit na obyčejný revolver, brokovnici či kulomet, ovšem budete-li ochotní připlatit si 79 centů, rozšíří se vám arzenál o další kanóny (nejde ale o jediný “in-app purchase pack”). Do kategorie “ostatní” spadají tak podivné věci, že to pomalu ani nejde popsat – zombie můžete zlikvidovat obrovským kopacím míčem, ohňostrojem, meteoritem, valícím se balvanem nebo jim můžeme nechat nafouknout hlavu, až praskne. Možnosti power-upů jsou opravdu obrovské a občas se budete divit, co všechno si pro vás vývojáři dokázali vymyslet.

Aby to ale byla větší zábava, power-upy si budete muset odemykat pomocí hvězd, které posbíráte během hraní. Ano, kromě zoufalého snažení se o to, aby vám zombie nevlezly do domu, budete muset ještě sbírat hvězdy. Za zmínku také stojí fakt, že počet hvězd a jejich hodnota se výrazně odvíjí od toho, jakým způsobem se vám podaří danou zombie zabít – zatímco obyčejné “zahození” je za pár bodů, odpálení granátem nebo použití jiné zombie ke zničení jde už do desítek.

Hra obsahuje dvě kampaně (druhá byla doplněna v posledním updatu), z nichž každá obsahuje 30 levelů. Každý level má tři možné obtížnosti, ale v praxi využijete asi pouze normal a hard mód. K dispozici je také dalších 30 bonusových levelů a v každé kampani také “endless” mód, ve kterém se snažíte udržet co nejdéle. Svoje skóre si pak jednoduše porovnáte s kamarády na Game Center. A abych nezapomněl, hra počítá i kolik jste zabili zombie dohromady ve všech levelech a módech. Já jem momentálně na hodnotě zhruba 22000.

Pokud byste potřebovali vyzkoušet nějakou zbraň nebo si jen tak zaházet, existuje i sandbox mód sloužící právě těmto účelům. Sečtu-li to tedy, hra obsahuje cca 180 levelů + dva endless módy, což je opravdu hodně. K pokoření zde také samozřejmě čeká nemalé množství achievementů. Dokížete například odstřelit pomocí sniperky zombii zbraň, aniž byste ji zranili? Nebo vyhodit zombie do vzduchu a pak ji sestřelit brokovnicí?

Grafika a zvukové efekty jsou naprosto nádherné a do detailu propracované, takže k nim opravdu nemám žádné výhrady. Hru jsem hrál sice pouze na iPhonu, nicméně existuje i iPad verze, jejíž grafika je určitě ještě “vymazlenější”.

Když to shrnu, nemám této hře co vytknout. Perfektní hratelnost se skvělou fyzikou, propracovaná a pěkná grafika spolu se super zvukovými efekty – a k tomu všemu ještě délka, opakovatelnost, achievementy, žebříčky, velikonoční (už jste někdy viděli zombie se zaječíma ušima?) a fotbalový mód (za jaký tým budou vaše zombie kopat?) a pravidelné štědré updaty. Co více si hráč může přát? Hře dávám plných 100%. Recenzoval jsem ji ve verzi 2.0.

Hra je teď přes Velikonoce ve slevě za 0,79€, takže určitě neváhejte. A pokud byste měli zájem o nějaké další hry se zombie tématikou, určitě koukněte na tento článek.

Zombie Smash – 0,79€ – App Store link (iPhone)

Zombie Smash HD – 1,59€ – App Store link (iPad)

1 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Apple: vydělali jsme 6 miliard dolarů, hlavně díky iPhonu

Následující článek

Bílý iPhone 4: dočkáme se pravděpodobně již za pár dní

Související články

Ultra-Case: neboj se být jedinečný

Moderní mobilní telefony, smartphony či iPhony leckdy stojí skoro stejně jako notebook. Přesto mnoho uživatelů podceňuje využití ochranných obalů, se kterými při přenášení notebooků neváhá. Důvodem je dosti často skutečnost, že designově vymazlený přístroj je v obalu skryt a je tak potlačena jeho jedinečnost. Pojďme se spolu podívat na možnost, která naopak ještě více zvýrazní jeho osobitost.