Bílý iPhone 4: dočkáme se pravděpodobně již za pár dní

Poslední zprávy naznačují, že se konečně dočkáme bílého modelu iPhonu 4, který by měl dorazit 27. dubna. Zda i do ČR, je otázka.

Tedy, dočkáme… jak se to vezme. Za posledních pár dní se objevilo několik indicií, které ukazují na datum 27. dubna jako na den, kdy konečně po skoro roce půjde do prodeje slibovaný bílý model iPhonu 4. Otázkou však zůstává, jaká bude situace v České republice, kde už jsme zvyklí, že si musíme na všechno pěkně počkat – a také jak to bude se skladovou dostupností.Jak jsme již v minulosti informovali, bílý iPhone 4 byl několikrát odložen s tím, že poslední “odklad” byl do letošního jara, což také nahrává výše uvedenému tvrzení. Nejdříve se ohledně důvodu zpoždění spekulovalo o tom, že se nedaří vyrobit home button stejně bílé barvy jako kryt, a telefon tak není dokonalý, poté také o tom, že bílá barva ovlivňuje funkcionalitu fotoaparátu kvůli příliš velké propustnosti světla. Po uvedení bílého iPadu 2, který zjevně netrpí žádnou takovou vadou, se ale zdá, že byly všechny tyto problémy vyřešeny.

První indicie, že by se bílý iPhone 4 měl začít prodávat 27. dubna, se objevila u britského Vodafonu, který nejprve omylem zveřejnil tento telefon ve svém e-shopu (a poté opět stáhl) a údajně i jeden kus prodal neznámému šťastlivci. Poté se objevily informace z amerického Best Buy, které ukazují na stejné datum – a stejné informace dorazily i z Nizozemí. Stejně tak je potvrzeno, že první telefony dorazily na sklady, takže se zdá, že datum 27. dubna je opravdu reálné.

Problém ale opět bude se skladovou dostupností, neboť do každého obchodu prý dorazila pouze zhruba desítka 16GB verzí a sem tam také jeden 32GB model – s tím, že další dodávka se očekává v průběhu 4-5 týdnů. Evidentně se tak opakuje scénář, který zažil již iPad 2, takže i kdyby se nám poštěstilo a bílý iPhone se začal v ČR prodávat také, pravděpodobně dorazí pouze pár kusů, a tak budeme muset stejně čekat.

Uvedení bílého iPhonu také nahrává spekulacím o tom, že tento rok nebude nový model iPhonu představen. Dle mého názoru by Apple v případě, že by se chystal v červnu na nový model, neuváděl v dubnu obměněný model původního telefonu, o který bude určitě také zájem. Kdyby to tak bylo, spíše by si bílou barvu schoval až pro novou verzi a iPhone 4 by se této barvy nedočkal. Ale co víme, třeba nás Apple zase překvapí.

Líbí se vám bílý iPhone 4? Plánujete si ho koupit, až bude uveden na trh? Nebojíte se, že na něm budou vidět škrábance, nečistoty apod.? Podělte se o svůj názor v komentářích!

119 comments
  1. Uplně luxusní mnohem hezčí než černá verze,ale jen kvůli barvě si ho kupovat nebudu,snad bude iPhone 5 white.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Zombie Smash: zombie invaze jen pro silné žaludky

Následující článek

Steve Jobs: Apple nikoho nesleduje

Související články