Apple najímá bývalého experta z Googlu na umělou inteligenci

O Applu je velmi dobře známo, že bere pod svá křídla celou řadu předních světových expertů. Apple nyní najal Samyho Bengia, bývalého vědce se zaměřením na umělou inteligenci (AI), který odešel z Googlu na protest proti propouštění dvou zaměstnanců této společností, aby vedl nový tým AI pod vedením Johna Giannandrea.

Očekává se, že Bengio povede ve společnosti Apple novou výzkumnou jednotku AI. Nový tým bude podřízen Johnu Giannandrea, vrchnímu viceprezidentovi společnosti Apple pro strojové učení a strategii AI. Bengio oznámil svou rezignaci v Googlu po téměř 14 letech ve společnosti a řekl, že sleduje „další vzrušující příležitosti“. Jeho posledním dnem ve vyhledávacím gigantu byl 28. duben.

V prosinci firma Mountain View propustila Timnita Gebru, spoluzakladatele etického týmu AI. V únoru Google vyhodil Margaret Mitchellovou, spoluzakladatelku a spoluzakladatelku stejného týmu. Po vyhazovech společnost Google oznámila restrukturalizaci svých týmů pro AI.

Gebru a Mitchell před odchodem z Googlu vyjádřili obavy ohledně rozmanitosti pracovišť společnosti a přístupu k přezkumu výzkumu. Bengio vyjádřil podporu svým dvěma bývalým kolegům a byl nejvýše postaveným zaměstnancem společnosti Google, který společnost opustil.

V prosinci Gebru tweetoval: „Nakonec děkuji Samy Bengiovi za vytvoření prostoru, abychom mohli dělat tento typ práce. V zákulisí mě hodně chrání.“

Proč je Samy Bengio tak významný?

Bengio byl jedním z prvních lídrů výzkumného týmu Google Brain AI. Kanadský počítačový vědec hrál klíčovou roli v rozvoji mnoha algoritmů hlubokého učení, které slouží jako základ dnešní AI. Jeho bratr Yoshua Bengio je také výzkumníkem umělé inteligence a pracuje na Universite de Montreal.

Předchozí článek

Celosvětová dodávka smartphonů vzrostla o 27%, Apple je na druhém místě

Následující článek

Neuvěřitelné efekty, které můžete dělat ve videích na vašem iPhonu

Související články

Velké změny: Apple opouští Scott Forstall a John Browett

Apple včera večer zveřejnil tiskovou zprávu, která k velkému překvapení informuje o odchodu senior víceprezidenta Scotta Forstalla, který do současnosti vedl iOS divizi, a také Johna Browetta, ředitele maloobchodního prodeje. Pracovní úkoly, které tito manageři vykonávali, si rozdělí ostatní členové představenstva Jony Ive, Bob Mansfield, Eddy Cue, Craig Federighi a Tim Cook.