Apple najímá bývalého experta z Googlu na umělou inteligenci

O Applu je velmi dobře známo, že bere pod svá křídla celou řadu předních světových expertů. Apple nyní najal Samyho Bengia, bývalého vědce se zaměřením na umělou inteligenci (AI), který odešel z Googlu na protest proti propouštění dvou zaměstnanců této společností, aby vedl nový tým AI pod vedením Johna Giannandrea.

Očekává se, že Bengio povede ve společnosti Apple novou výzkumnou jednotku AI. Nový tým bude podřízen Johnu Giannandrea, vrchnímu viceprezidentovi společnosti Apple pro strojové učení a strategii AI. Bengio oznámil svou rezignaci v Googlu po téměř 14 letech ve společnosti a řekl, že sleduje „další vzrušující příležitosti“. Jeho posledním dnem ve vyhledávacím gigantu byl 28. duben.

V prosinci firma Mountain View propustila Timnita Gebru, spoluzakladatele etického týmu AI. V únoru Google vyhodil Margaret Mitchellovou, spoluzakladatelku a spoluzakladatelku stejného týmu. Po vyhazovech společnost Google oznámila restrukturalizaci svých týmů pro AI.

Gebru a Mitchell před odchodem z Googlu vyjádřili obavy ohledně rozmanitosti pracovišť společnosti a přístupu k přezkumu výzkumu. Bengio vyjádřil podporu svým dvěma bývalým kolegům a byl nejvýše postaveným zaměstnancem společnosti Google, který společnost opustil.

V prosinci Gebru tweetoval: „Nakonec děkuji Samy Bengiovi za vytvoření prostoru, abychom mohli dělat tento typ práce. V zákulisí mě hodně chrání.“

Proč je Samy Bengio tak významný?

Bengio byl jedním z prvních lídrů výzkumného týmu Google Brain AI. Kanadský počítačový vědec hrál klíčovou roli v rozvoji mnoha algoritmů hlubokého učení, které slouží jako základ dnešní AI. Jeho bratr Yoshua Bengio je také výzkumníkem umělé inteligence a pracuje na Universite de Montreal.

Předchozí článek

Celosvětová dodávka smartphonů vzrostla o 27%, Apple je na druhém místě

Následující článek

Neuvěřitelné efekty, které můžete dělat ve videích na vašem iPhonu

Související články

Vyhlášení soutěže: už známe výherce docku od SONY

Jak pravděpodobně víte, v pátek jsme uspořádali soutěž o dock SONY v hodnotě téměř 4.000 Kč. Soutěže se mohl zůčastnit každý, kdo stihl napsat své iniciály do formuláře umístěného na soutěžní stránce pouze do doby, než naše fanouškovská stránka na Facabooku pokoří 10.000 fanoušků. Pro nás absolutně nečekaně získání téměř dvou tisíc nových fanoušků trvalo necelých 6 hodin, tak vaše šance na výhru byla opravdu veliká.