Apple najímá bývalého experta z Googlu na umělou inteligenci

O Applu je velmi dobře známo, že bere pod svá křídla celou řadu předních světových expertů. Apple nyní najal Samyho Bengia, bývalého vědce se zaměřením na umělou inteligenci (AI), který odešel z Googlu na protest proti propouštění dvou zaměstnanců této společností, aby vedl nový tým AI pod vedením Johna Giannandrea.

Očekává se, že Bengio povede ve společnosti Apple novou výzkumnou jednotku AI. Nový tým bude podřízen Johnu Giannandrea, vrchnímu viceprezidentovi společnosti Apple pro strojové učení a strategii AI. Bengio oznámil svou rezignaci v Googlu po téměř 14 letech ve společnosti a řekl, že sleduje „další vzrušující příležitosti“. Jeho posledním dnem ve vyhledávacím gigantu byl 28. duben.

V prosinci firma Mountain View propustila Timnita Gebru, spoluzakladatele etického týmu AI. V únoru Google vyhodil Margaret Mitchellovou, spoluzakladatelku a spoluzakladatelku stejného týmu. Po vyhazovech společnost Google oznámila restrukturalizaci svých týmů pro AI.

Gebru a Mitchell před odchodem z Googlu vyjádřili obavy ohledně rozmanitosti pracovišť společnosti a přístupu k přezkumu výzkumu. Bengio vyjádřil podporu svým dvěma bývalým kolegům a byl nejvýše postaveným zaměstnancem společnosti Google, který společnost opustil.

V prosinci Gebru tweetoval: „Nakonec děkuji Samy Bengiovi za vytvoření prostoru, abychom mohli dělat tento typ práce. V zákulisí mě hodně chrání.“

Proč je Samy Bengio tak významný?

Bengio byl jedním z prvních lídrů výzkumného týmu Google Brain AI. Kanadský počítačový vědec hrál klíčovou roli v rozvoji mnoha algoritmů hlubokého učení, které slouží jako základ dnešní AI. Jeho bratr Yoshua Bengio je také výzkumníkem umělé inteligence a pracuje na Universite de Montreal.

Předchozí článek

Celosvětová dodávka smartphonů vzrostla o 27%, Apple je na druhém místě

Následující článek

Neuvěřitelné efekty, které můžete dělat ve videích na vašem iPhonu

Související články

MacBook: dočkají se Apple notebooky integrovaného 3G modemu?

Bylo by to totiž více než logické. Dokáži si i tvrdit, že je s podivem, že Apple své MacBooky neosadil 3G modemy už dávno. Zejména u MacBook Air by byla tato změna více než vítaná. A právě u jmenovaných Airů přišel Apple s dotazníkem pro vybrané vlastníky tohoto přenosného počítače, zaměřeného zejména na používání 3G internetu na notebooku.