Wikipanion: skvělý prohlížeč Wikipedie zdarma

Zjišťujete, jaké singly kapela nahrála, nebo co znamená slovo ostrakismus? Wikipedie je tou stránkou, na kterou jdete jako první. Proč si to nezpříjemnit?

Na Wikipedii můžete teď najít něco přes 200 tisíc článků v češtině a určitě ji mnoho z vás používá každý den. Ať už zjišťujete, jaké singly vaše kapela nahrála, nebo co znamená slovo ostrakismus, Wikipedie je tou stránkou, na kterou se pro podrobnější výklad podíváte jako první. Proč si to nezpříjemnit?

Jistě, Wikipedie je v Safari určitě použitelná, ale určitě není nad nativní aplikaci, která bude vždy poskytovat větší komfort. Aplikací, které vám Wikipedii takto zpřístupní je určitě mnoho, sami jsme už recenzovali Articles, ale Wikipanion si svojí zmínku určitě zaslouží. Wikipanion sice Wikipedii nijak zásadně nepřeskládává, neudělá vám z ní například magazín, ale to co dělá dobře, je prohlížení stránek.

Hlavní pohled aplikace je sice jednoduchý, ale funkční. Na levé straně vám zobrazí obsah článku a na druhé samotný článek. Všechno, co je na Wikipedii, tedy odkazy, reference nebo související články, tady najdete přímo v článku.

Na vrcholu postranní lišty s obsahem se nacházejí ikony, které vám umožní se podívat na související věci. Můžete tu přepnout na článek v jiné jazykové verzi nebo se podívat na články ze stejné rubriky, ve které je článek. Třetí možnost vám zpřístupní záložky, kterými si můžete poznamenat články, a tak je později zpřístupnit rychleji. Přidání záložek je hodně podobné záložkování v Safari na iPadu. Také se ve spodní části můžete přepnout na historii.

Pokud si nad článkem kliknete na ikonu ozubeného kolečka, vyskočí vám malé okno, kde můžete zvětši písmo nebo změnit text na font Serif, díky kterému článek vypadá jako v knize. Také tu najdete vyhledávání, která prohledává článek nebo slovník Wikitionary.

Můžete také odeslat odkaz na email, otevřít článek v Safari, tweetnout článek nebo si ho vytisknout. Tisk probíhá přes AirPrint, tweetování spustí oficiální Twitter aplikaci.

Wikipanion existuje i ve verzi pro iPhone. Vzhled aplikace na iPhone hodně připomíná Safari, protože většinu funkcí naleznete na spodní liště. Funkce jsou skoro stejné jako na iPadu.

Na AppStoru je také k dispozici verze Plus za 3,99 Eur. Hlavní premiovou funkcí je Queue mode, která vám umožní uložit si články pro pozdější četbu. Také si můžete tyto články uložit, tím pádem se načtou rychleji nebo je můžete číst i pokud jste offline.

Protože je aplikace Wikipanion v základní verzi zdarma, je těžké jí nedoporučit. Aplikace sice neposkytuje nic víc než prohlížení článků, ale dělá to jednoduše a efektivně. Pokud chcete offline prohlížení, šáhněte po verzi Plus. Přesto je cena za premiovou verzi přece jen k poměru funkcí vysoká.

Wikipanion – zdarma – AppStore link (iPad)

Wikipanion – zdarma – AppStore link (iPhone)

Wikipanion Plus – 3,99 € – AppStore link (iPad)

Wikipanion Plus – 3,99 € – AppStore link (iPhone)

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Roads of Rome: získejte v této strategii ruku Caesarovy dcery

Následující článek

Představení iPhone 5: dočkáme se další keynote už 4.10.?

Související články

Opera mini: nový update, který přináší podporu pro iPad

Opera mini byl kdysi jedním z prvních alternativních prohlížečů operujícím na App Store. Je ovšem prvním a stále jediným, které nevyužívá jádro WebKit a místo toho využívá vykreslování stránek pomocí úplně jiné teorie, což přináší mnohem větší rychlost načítání či kompresi přenesených dat (zejména pro uživatele s FUP připojením). Problém Opery mini byl ovšem ve vzhledu stránek, které se několikrát úplně "rozpadly" a samotné pohyby na stránce byly "zasekané" a nebyly plynulé.