WhatsApp Messenger: dopisujte si mezi telefony zdarma

WhatsApp je aplikace, která vám v jistém slova smyslu dokáže nahradit SMS. A nejen to. Komunikace ale probíhá pomocí internetu, úplně zdarma a to mezi všemi oblíbenými smartphonovými platformami — iPhone, BlackBerry, Android nebo Nokia (Symbian).

WhatsApp je aplikace, která vám v jistém slova smyslu dokáže nahradit SMS. A nejen to. Komunikace ale probíhá pomocí internetu, úplně zdarma a to mezi všemi oblíbenými smartphonovými platformami — iPhone, BlackBerry, Android nebo Nokia (Symbian).

Co by jste měli zezačátku vědět je, že WhatsApp Messenger se fixuje na vaše telefonní číslo. V přihlašování totiž zadáte své stejné číslo, na které vám lidé normálně volají. To má jednu nespornou výhodu — WhatsApp totiž využívá vaše kontakty, takže není třeba nikoho přidávat, aplikace se o to totiž postará sama a pozná lidi, kteří již účet na WhatsAppu mají.

Kontakty - aplikace vám vypíše všechny a zvýrazní vlastníky WhatsApp účtu popiskem.

Po jednoduché registraci již můžete WhatsApp Messenger normálně používat — samozřejmě pouze tehdy, pokud máte s kým komunikovat. Veškerá komunikace probíhá přes internet a o nových zprávách jste upozorňováni v případě vyplé aplikace pomocí push notifikací. Aplikace se tedy svým způsobem tváří jako původní SMS aplikace — rozhovor také probíhá v bublinách a přináší jednu příjemnou vlastnost navíc – o odeslání a přečtení zprávy jste informováni pomocí zelené fajfky – jedna znamená úspěšné odeslání, druhá přečtení zprávy, což je velmi praktické.

Probíhající chat.

Přes WhatsApp samozřejmě ale můžete posílat i další věci než jednoduché zprávy. Můžete odeslat fotku (samozřejmě jako všude, i zde je možnost fotku vyfotit nebo vybrat již vyfocenou z alba), sdílet kontakt, lokaci či poslat zvukovou nahrávku. Zvukovou nahrávku je třeba nahrát ihned a není možné vybrat nějakou, kterou jste nahrávali už dříve.

Tak tohle všechno můžete ve WhatsApp dělat.

Čerstvou novinkou je group chat. V nynější chvíli podporuje zatím pouze 5 lidí, ale počet by měl prý brzy narůst. Stejně ale sdílím názor, že 5 lidí je i tak hodně a většině to bude dostačovat. Zvláštní bylo, že sem i po update nemohl group chat nikde nalézt, nakonec po dni hledání jsem na něj úplně náhodou přišel “vyjetím” nahoru u výpisu lidí, se kterými si píši. Možná to byl jen můj osobní problém a ostatní group chat naleznete hned, ale chtěl jsem se o tuto “schovanou vlastnost” podělit.

Pokud "vyjedete" ještě o kousek nahoru (nad Search), zobrazí se vám možnost group chatu.

Aplikaci používám již skoro rok a tak se můžu podělit i o stabilitu serveru WhatsAppu – zprávy docházely skoro vždy výborně. Asi 2x se mi ale stalo, že aplikace nějakou zprávu vůbec nedoručila a několikrát také, že mě na ní neupozornila push notifikací. To bohužel trošku kazí jinak výborný dojem – WhatsApp má totiž jinak všechno, co by mít měl. Osobně jsem přes něj ušetřil už tisíce korun, což je v porovnání za cenu aplikace (dáte za ní pouhých 0.79€) velmi výhodné a pokud máte přátele vlastnící chytrý telefon, neváhejte a začněte WhatsApp také používat. Aplikaci hodnotím 7/10 a to z důvodu, že se na ní nelze bohužel vždy spolehnout – jinak by dostala určitě hodnocení absolutní – nic jiného WhatsAppu nechybí.

WhatsApp Messenger – 0,79€ – App Store

21 comments
 1. Ješte jedna výborná věc oproti ostatním kecálkům je ta že není třeba registrace v aplikaci pomocí jména a hesla.

 2. Používam textie. Ten má výhodu v tom, že sa nemusím obmedzovať iba na príjemcov, ktorí majú tento program. Sprava jednoducho príde na email príjemcu, ten keď odpovie, odpoved príde do textie. Textie ma tiež free verziu.

 3. ale VIBER je predsa este lepsia aplikacia. a kvalita zvuku je neskutocna. samozrejme je ovplyvnena kvalitou a rychlostou internetu. a hlavne. je ZADARMO.

 4. jak poznám na kterém mobilu to bude fungovat a na kterém ne? :)))

 5. Nainstaloval jsem whatsapp do nokia n95 8GB a byl ok, jenomže nelze vypnout ikdyž jsem jej vypnul, po chvilce se sám aktivoval a to pro mne , který nemá intrnetový paušál a platím za každý kb není ok aby byl zbytečně aktivní v noci,kdy žádnou zprávu nečekám ani nechci

 6. Mohu se zeptat, mám ho nainstalovaný a nikdo z mých přátel nemá whasapp a přesto jim posílám zprávy, je to také zadarmo ? 

 7. Ahoj,zajímalo by mě, zda v případě, že nemám na mobilu datový tarif a rád bych aplikaci WhatsApp využíval jen tehdy, když budu někde, kde je Wifi, zda i v tomto případě se to vyplatí? mám strach, že se mi aplikace bude připojovat na mobilní internet,když nebude dostupné WiFi. Můžete mi někdo poradit? Díky.

 8. Ahoj, používám whatsapp několik týdnů, ale vadí mí jedna věc. Když si zapnu wifi, nebo data, automaticky se zapne i Whatsapp. Nevíte proím někdo, zda by šlo nějak udělat, abych si ho mohla zapínat zvlášť na heslo? moc děkuji za radu

 9. Ahoj! Je to super věc. Jen nechápu proč se mi některé osoby z mého tel. seznamu nepárují i když využívají služeb WhatsAPP. Nebo proč se objevuje jen moje tel. číslo a ne moje jméno při komunikaci s kamarády ze zahraničí, i když mě mají ve svém seznamu uloženého. Neví prosím někdo? Děkuji.

 10. Zdravím, prosím o radu. Mám Nokii Lumia 800, WhatsApp mi zde běží a stáhla jsem jej přes Marketplace zadarmo. Proč to příteli, který má iPhone nelze zdarma, ale za 0,89 EUR? Jaký je v tom rozdíl?

 11. Mě by spíš zajímalo, když mám iPhone, proč se mi tu neukazují smajlíci jako třeba ve viber?

 12. Ahoj chtěla jsem se zeptat jestli když odešlu zprávu a pak jí smažu jestli se smaže jen u mě nebo i u toho komu sem jí odeslala..?? dík

 13. Mám dotaz, whatsapp jsem vždy používala, ale potom jsem si ho z jistého důvodu musela odinstalovat. Po nějaké době jsem si ho zase stáhla ale u podmímek je napsané, že je placený …. a tomu nerozumím a hlavně nevím o tom, že by placený vůbec někdy byl. Děkuji

 14. ahoj mám dotaz nevím jak stáhnout fotku z mých kontaktů a uložit si jí poradíte prosím?

 15. Ak mam niekoho cislo ulozene ale on moje nie ukazuje mu mna na whatsapp alebo len mne ho ukazuje?cize ked mu poslem spravu a on moje cislo nema pride mu alebo nie?

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Calendars: nejen Google kalendář trochu jinak

Následující článek

Apple TV: nová herní konzole na obzoru?

Související články