Dwarves vs. Orcs (DvO): nedokonalá strategická hra

Jako fanoušek strategických her, jsem se na tuto hru docela těšil, ve finálním výsledku mě hra však zklamala, pokud Vás zajímá proč, čtete dál.

Jako fanoušek strategických her jsem se na tuto hru docela těšil, ve finálním výsledku mě hra však zklamala, pokud Vás zajímá proč, čtete dál.

Hra se hraje velice podobně jako klasický titul obrana hradu. Hráč má k dispozici pět hracích pruhů, do kterých posílá své jednotky, jenž následovně brání Vaší pozici před nepřítelem, samozřejmě též útočí a snaží se dobýt protivník post. Strana, která dobije soupeřův hrad první, vyhrává zápas. Hrací pruhy jsou poseté krystalovými ložisky (ty se snažíte vytěžit pomocí svých dělníků)za krystaly si pak nakoupíte jednotky.

První věc, která mě na hře zarazila, byla nepříliš hezká grafika, hra neobsahuje jakoukoliv podporu retina displeje. Lehce rozmazané textury jednotek a okolního prostředí samozřejmě nemá vliv na hru, ale je to zkrátka a dobře trn v oku. Ve hře bohužel nejsou ani žádné speciální jednotky, či možnost rozšiřovat/vylepšovat již koupené bojovníky. Dále mě zamrzelo, nemožnost jakkoliv přesouvat své jednotky, jakmile je umístíte, jdou si vlastní cestou a Vy už na ně nemáte sebemenší vliv. Zamrzí i absence příběhu.

Ale hra má i své světlé stránky. A to veliké množství jednotek a levelů, konkrétně 42. Za každý level dostanete možnost nakoupit novou jednotku a zde právě nastává strategická stránka hry, protože si ze všech jednotek budete moci vybrat jen sedm bojovníků, což následovně ovlivní celou Vaší hru.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Ay0GYyzBeRQ[/youtube]

Hra měla určitě potenciál, ten však zcela potlačila nehezká grafika a absence příběhu. Hře dávám 50% a hrál jsem ji ve verzi 1.0.

DvO – 1.59€ – Appstore

Předchozí článek

SMS Delivery: doručenky pro iPhone s Jailbreakem bez problémů

Následující článek

iPad 3: novinky, které by mohl nabídnout nový model

Související články