Vlastníte starý Apple? Pak se z vás stanou boháči

Nenechali jste náhodou v recyklačním centru v Silicon Valley starý stroj Apple I? Pokud ano, čeká na vás opravdu příjemná odměna, 100 tisíc dolarů. Nejedná se o fikci, ale o skutečnou událost. Stará zařízení od Applu se cení zlatem, jejich příznivci jsou schopni za ně utratit nehorázné jmění, zrovna jako v tomto případě.

Recyklační zařízení Clean Bay Area je známé jako místo, kam chodí mnoho lidí recyklovat svůj odpad. Zajímavý případ se zde stal minulý měsíc, neznámá žena zde nechala několik krabic s různým haraburdím a starou elektronikou. Jednou z nich byl i slavný Apple I. Ten následně pochopitelně neputoval k recyklaci, ale byl vydražen. Nový majitel za něj zaplatil 200 tisíc dolarů, tedy v přepočtu kolem 5 milionů korun. Podle nařízení společnosti musí dostat polovinu částky ten, kdo danou věc daroval.

O dotyčné osobě se ví jenom to, že to byla žena, která z místa odjela ve svém SUV. Pokud se přihlásí, odměna jí nemine. Víte, proč má Apple 1 takovou hodnotu? Byl vyroben v roce 1976, tehdy byl Steve Jobs ještě mladý hoch, který se seznámil s Wozniakem. Bylo jich vyrobeno jen 200. Namísto plastu se použilo dřevo a byl to začátek éry slavné společnosti. Tenkrát měli majitelé počítačů větší strach z červotočů než z počítačových virů. Žena, která starý Apple odnesla k recyklaci, zřejmě vůbec netušila, jak obrovskou má hodnotu.

Hodnotná elektronika

Čas letí jako voda a stará elektronika přestává být jen skladovaným šrotem, ale cennou investicí, která se může za pár let vydělat nemálo peněz. Není to tak dávno, co se staly staré počítače od Applu vyhledávaným sběratelským zbožím a tak jsou první modely skupovány jako o život a to zejména na velkých aukčních portálech, kde za ně vášniví sběratelé neváhají utratit celé jmění. Pokud čirou náhodou patříte mezi majitele nějakého ze starých modelů Applu, můžete ho začít dražit, nebo ještě pár let počkat, až jeho hodnota vystoupá do ještě větších částek.

Předchozí článek

Hry a aplikace, které musíte mít

Následující článek

Gadgety pro iPhone, které musíte mít

Související články