Apple Watch nadále ovládají rostoucí globální trh s chytrými hodinkami

Na rostoucím globálním trhu Apple Watch nadále dominují s více než trojnásobným podílem na trhu než jejich nejbližší konkurent Samsung. Nový výzkum tvrdí, že celosvětový prodej chytrých hodinek se ve druhém čtvrtletí roku 2022 zvýšil o 13 % ve srovnání se stejným obdobím v roce 2021. Zprávy následují po předchozím výzkumu, podle kterého se prodeje za Q1 2022 meziročně zvýšily o stejných 13 %.

Jak si vede prodej chytrých hodinek ve světě?

Podle Counterpoint Research vzrostly dodávky Applu meziročně o 8 %. Výzkumná společnost však poznamenává, že vzhledem k tomu, že se blíží konec cyklu uvádění Apple Watch, “pokles dodávek řady Apple Watch 7 se ve srovnání s předchozím čtvrtletím prohloubil.”

Přestože Apple zůstal se značným náskokem ve vedení, jeho podíl na trhu ve druhém čtvrtletí 2022 klesl na 29,3 %. To je ve srovnání s 30,6 % o rok dříve.

Counterpoint Research říká, že čínský ekonomický pokles zaznamenal pokles prodejů chytrých hodinek v regionu. Celkový indický trh chytrých hodinek zároveň vzrostl o více než 300 %.

V důsledku toho, zatímco USA zůstávají největším kupcem chytrých hodinek, Indie se posunula na druhé místo. Čínu to posunulo na třetí místo a Evropu na čtvrté místo.

Co se týče konkrétních prodejců, došlo také ke změně mezi Q2 2021 a Q2 2022. Samsung nyní zvýšil svůj podíl ze 7,4 % na 9,2 %, čímž se celkově posunul ze třetího na druhé místo.

Zdroj: Counterpoint Research

Předchozí držitel druhého místa, Huawei, zaznamenal pokles svého podílu z 9 % na 6,8 %, čímž se umístil na třetím místě.

Counterpoint poznamenává, že údaje o jeho chytrých hodinkách zahrnují rozpočtové modely.

“Během čtvrtletí se 30 % modelů dodaných na indický trh prodalo za méně než 50 dolarů,” řekl přidružený ředitel Sujeong Lim. “Hlavní místní značky uvedly na trh cenově výhodné modely, které snižují vstupní bariéry pro spotřebitele.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

AirPods Pro 2. generace nabízejí razantní zvýšení výdrže a lepší zvukový zážitek.

Následující článek

V USA se používá více iPhonů než telefonů s Androidem

Související články

iPad: první video-recenze tabletu od Apple

První dubnovou zprávu věnujeme iPadu a skvělé video-recenzi, kterou připravil uznávaný PCMAG. Ikdyž je recenze v angličtině, myslím, že i pro začátečníky nebude problém porozumět. Ve videu najdete hezké detaily jak samotného tabletu, tak operačního systému, nebo třeba GT Racing.

iPad 3: AMOLED displej v novém iPadu?

Není to tak dlouho, co jsme Vám přinesli zprávu ohledně úspěchu Samsungu ve výrobě displeje 10,1" s rozlišením 2560 x 1600. Spolu s ní jsme se ale dnes dočkali zprávy, že nový iPad by mohl být i průkopník (co se týče Apple produktů) i v použití displeje - podle posledních informací bude totiž iPad 3 obsahovat AMOLED displej.