Safari má 1 miliardu uživatelů po celém světě, na Chrome ale nemá

Apple Safari nyní používá více než 1 miliarda uživatelů po celém světě, ale milník byl pravděpodobně dosažen mnohem dříve, než zpráva tvrdí. Safari se těší z pozice výchozího systémového prohlížeče pro uživatele iPhone, iPad a Mac, což mu umožnilo získat v průběhu času značnou uživatelskou základnu. Nyní se tvrdí, že celkový počet uživatelů Safari přesáhl 1 miliardu.

Druhý hned po Google Chrome

Podle výzkumu společnosti AtlasVPN využívá Safari ke svému prohlížení přibližně 1 006 232 879 uživatelů internetu, což z něj dělá teprve druhý aktuálně používaný prohlížeč, jehož uživatelskou základnu lze měřit v miliardách. Existuje však velký prostor pro to, zda je to přesné, a zda se Safari již v minulosti podařilo získat 1 miliardu uživatelů.

Metodou AtlasVPN pro výpočet počtu uživatelů bylo vzít metriku uživatelů internetu Internet World Stats a zkombinovat je s tržním podílem Safari v dubnu, jak určil GlobalStats. Vzhledem k tomu, že údaje Internet World Stats pocházejí z 31. prosince 2021, nemusí to nutně být tak přesná kombinovaná metrika, jak bylo zamýšleno.

Pomocí tohoto systému má Chrome přes 3,3 miliardy uživatelů, přičemž Edge má 212,7 milionů, Firefox 179 milionů a „Samsung Internet“ 149,7 milionů. Úměrně tomu jsou čísla přesná, ale není jasné, zda je celkový počet uživatelů.

Pokud by se to počítalo za dřívější měsíce, Apple by měl v lednu podstatnějších 1,042 miliardy uživatelů při použití stejné matematiky.

V květnu se zjistilo, že Safari kleslo z druhého nejpoužívanějšího desktopového prohlížeče na světě na třetí místo, přičemž data GlobalStats ukazují, že prohlížeč Edge od Microsoftu těsně předběhl verzi od Applu.

Předchozí článek

Apple plánuje v roce 2022 vyrobit jen 220 milionů iPhonů

Následující článek

Mohl by Apple spustit svůj vyhledávač?

Související články