Dokonalý nástroj pro bezpečné čištění AirPods

Jestli je něco na nošení sluchátek nepříjemné, tak je to hromadící se ušní maz a prach. Nová sluchátka AirPods vypadají krásně, ale postupně se zanesou nečistotami. Samozřejmě se to týká všech druhů sluchátek. Někteří se je snaží čistit kosmetickými tyčinkami, párátky nebo třeba zubním kartáčkem. Aby byla pravidelná péče o sluchátka jednodušší, objevilo se na trhu mnoho čistících nástrojů a sad. Patří mezi ně i speciální čistící pero od Hagibis.

Podivný, ale užitečný nástroj

Na trhu sice existuje více nástrojů určených pro čištění sluchátek, ale tento pohodlně schováte do kapsy. Pero od Hagibis (Hagibis Cleaning Pen, či také Hagibis Cleaning Kit) se na trhu prodává již kolem 9 dolarů. Je to oboustranné zařízení se třemi vestavěnými nástroji. Jedna strana připomíná dlouhou prachovku, je z mikrovláken a ulpívají na ní nečistoty. Pero lze poté vytáhnout a převrátit, aby se odhalil druhý pár nástrojů. Jeden z nástrojů vypadá jako kuličkové pero, ale bez inkoustu, a druhý je malý štětec s měkkými, ale tuhými štětinami.

Koncovka z mikrovláken je ideální pro čištění pouzdra AirPods. Je dostatečně dlouhá, aby se dostala do hlubokých nabíjecích otvorů na vnitřní straně pouzdra. Pro sluchátka používáme přesné nástroje na zadní straně. U AirPods Pro vedeme kovový hrot kolem vnitřního okraje silikonového ušního nástavce, abychom dostali cokoli ze stran. Pokud mřížka vypadá, že je špinavá, můžete použít kovovou špičku k jemnému otření o pletivo, abyste opatrně uvolnili veškeré nečistoty. Nakonec na všech sluchátkách, včetně AirPods třetí generace, můžete použít malý kartáček k odstranění zbývajících nečistot z konce sluchátka. Ne každý potřebuje speciální čisticí nástroj, ale pokud se chcete ujistit, že jsou vaše sluchátka co nejčistší, můžete tento nástroj vyzkoušet. Koupíte ho třeba na Amazonu.

Předchozí článek

Víte o tom, že dítě může vytočit 911 i na starých Apple Watch?

Následující článek

Apple dokázal porazit žalobu kvůli rasově odlišným emotikonům

Související články

App Store: Meta 10 miliard stažení překonána!

Včerejším dnem byla překonána magická hranice 10 miliard stáhnutí z App Store. Když se podíváme do historie, přesněji do roku 2008, kdy App Store startovalo spolu se startem iPhone 3G, nikdo určitě nečekal, že se po 3 letech dočkáme tak vysokého čísla. Přes milníky v podobě 3 miliard (leden 2010), dále 5 miliard stáhnutí (léto 2010) je toto číslo i překvapující vůči době, kdy bylo zbylých 5 miliard překonáno. Jedná se totiž o přibližně půl roku, což je i přes velký úspěch iPadu či iPhone 4, řekněme, šokující.

iPhone 3GS + iOS 5: rychlost bude svižná, ale s omezeními

Určitě jste s nadšením sledovali přenos z WWDC 2011, kde Steve Jobs a jeho další kolegové z Applu předváděli mnoho novinek, které se týkají převážně iOS. A pokud jste vlastníci iPhonu 3GS, také jste nejspíše netrpělivě očekávali, zda bude iOS 5 dostupný i na tento telefon. Odpověd již zcelajistě víte - ano, bude.