Vedoucí pracovníci Porsche navštívili Apple, aby společně prodiskutovali rozšiřující se projekty automobilů

Porsche potvrzuje, že jedná s Applem o společných projektech aut, které se rozšíří mimo podporu CarPlay, ale zatím neřekne, zda to znamená CarKey nebo další funkce. Apple nemá na trhu mnoho technologií zaměřených na auta, ale Porsche říká, že chce s Applem spolupracovat na více společných projektech. Společnost již integrovala CarPlay do oblíbených modelů a plánuje další expanzi.

Jednání o budoucích projektech

Žádné podrobnosti však nebyly oznámeny. Podle agentury Reuters výkonný ředitel Porsche Oliver Blume řekl: “Už máme Apple CarPlay, rozšíříme to.”

Ve videokonferenci, na které oznamoval roční výsledky společnosti, dodal, že je příliš brzy na to, aby se nějaká rozhodnutí o budoucích projektech rozhodovala.

Manažeři z Porsche údajně odcestovali do Spojených států, aby diskutovali o budoucích projektech s Applem a dalšími technologickými společnostmi na konci roku 2021. Není jasné, co z těchto diskusí vzešlo, a nikdo ze zúčastněných o nich nediskutoval.

Čtvrteční komentáře Porsche by mohly odkazovat na přidání podpory CarKey do budoucích modelů nebo možná naznačovat pomoc s Apple Car. CarKey je funkce, která přidá digitální klíč do Apple Wallet uživatele na jeho iPhone, který může startovat, zastavovat a ovládat funkce vozidla.

Porsche a Apple v minulosti úzce spolupracovaly na několika projektech od přidání integrace Apple Music přímo do informačního a zábavního systému až po stavbu sad CarPlay pro klasická vozidla. Člen Apple Phil Schiller také dříve propagoval vlastní seznamy skladeb v Apple Music pro majitele Porsche.

Předchozí článek

iPhone dominuje Severní Americe a západní Evropě, protože 5G překonává 4G

Následující článek

Oficiálně: letošní WWDC se blíží a nebude zcela online. Jakých novinek se dočkáme?

Související články