Vedoucí pracovníci Porsche navštívili Apple, aby společně prodiskutovali rozšiřující se projekty automobilů

Porsche potvrzuje, že jedná s Applem o společných projektech aut, které se rozšíří mimo podporu CarPlay, ale zatím neřekne, zda to znamená CarKey nebo další funkce. Apple nemá na trhu mnoho technologií zaměřených na auta, ale Porsche říká, že chce s Applem spolupracovat na více společných projektech. Společnost již integrovala CarPlay do oblíbených modelů a plánuje další expanzi.

Jednání o budoucích projektech

Žádné podrobnosti však nebyly oznámeny. Podle agentury Reuters výkonný ředitel Porsche Oliver Blume řekl: “Už máme Apple CarPlay, rozšíříme to.”

Ve videokonferenci, na které oznamoval roční výsledky společnosti, dodal, že je příliš brzy na to, aby se nějaká rozhodnutí o budoucích projektech rozhodovala.

Manažeři z Porsche údajně odcestovali do Spojených států, aby diskutovali o budoucích projektech s Applem a dalšími technologickými společnostmi na konci roku 2021. Není jasné, co z těchto diskusí vzešlo, a nikdo ze zúčastněných o nich nediskutoval.

Čtvrteční komentáře Porsche by mohly odkazovat na přidání podpory CarKey do budoucích modelů nebo možná naznačovat pomoc s Apple Car. CarKey je funkce, která přidá digitální klíč do Apple Wallet uživatele na jeho iPhone, který může startovat, zastavovat a ovládat funkce vozidla.

Porsche a Apple v minulosti úzce spolupracovaly na několika projektech od přidání integrace Apple Music přímo do informačního a zábavního systému až po stavbu sad CarPlay pro klasická vozidla. Člen Apple Phil Schiller také dříve propagoval vlastní seznamy skladeb v Apple Music pro majitele Porsche.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Předchozí článek

iPhone dominuje Severní Americe a západní Evropě, protože 5G překonává 4G

Následující článek

Oficiálně: letošní WWDC se blíží a nebude zcela online. Jakých novinek se dočkáme?

Související články

Rage (HD): 3D střílečka s nejlepší grafikou současnosti

Když jsem vám před dvěma týdny psal preview o hře Infinity Blade a označil jí za nejlépe graficky vydařenou hru pro iOS těchto Vánoc, šeredně jsem se zmýlil. Zakladatel id Software (ano, ti, kteří stvořili legendární Doom a Quake) John Carmack totiž v těchto dnech vydal hru s názvem Rage, která má všem dosavadním střílečkám na iPhone, iPod i iPad nakopat zadek!

iPad 3: AMOLED displej v novém iPadu?

Není to tak dlouho, co jsme Vám přinesli zprávu ohledně úspěchu Samsungu ve výrobě displeje 10,1" s rozlišením 2560 x 1600. Spolu s ní jsme se ale dnes dočkali zprávy, že nový iPad by mohl být i průkopník (co se týče Apple produktů) i v použití displeje - podle posledních informací bude totiž iPad 3 obsahovat AMOLED displej.