Budoucí řemínek Apple Watch dokáže detekovat i ty nejmenší pohyby prstů a gesta

Apple zkoumá, jak by přidání elektrod na řemínky Apple Watch mohlo detekovat pohyb svalů a elektrickou aktivitu, když uživatel udělá téměř jakékoli gesto prstem. Apple Watch už vědí, kdy jen tak lenošíte a měli byste opravdu začít cvičit. Ale v budoucnu by mohly získat detaily z elektrod ve vašem řemínku hodinek, které mu mnohem přesněji řeknou, že třepete pěstí a neděláte nic skutečně aktivního.

Co ukazuje patentová přihláška?

Nově odhalená patentová přihláška „Electrodes For Gesture Recognition“ říká, že taková detekce je nezbytná, protože jiné formy ovládání gest mají problémy.

„Zejména fyzické pohyby člověka, jako je pohled očí, pohyb těla a podobně, mohou být v průběhu času detekovány a sledovány jako vstupy do výpočetního systému,“ uvádí se v něm. “Zejména gesta rukou mohou být detekována dotykovými senzory nebo senzory přiblížení na dotykovém snímacím panelu.”

“Nicméně tyto senzory mají obecně omezený rozsah detekce,” pokračuje, “a proto musí být gesta rukou prováděna v těsné blízkosti panelu.”

Apple poznamenává, že gesta mohou být detekována také jednou nebo více kamerami, ale tvrdí, že tyto vždy mají „omezení přímé viditelnosti“ a obvykle „vyžadují složitý hardware a zpracování obrazu.“ Existují také ruční zařízení, jako jsou „hůlky, ovladače nebo rukavice“, ale „tato zařízení se běžně nenosí ani nepoužívají, a jsou proto společensky méně přijatelné“.

Je dobré vidět, že Apple řeší společensky přijatelné obavy. Když například vyšly Apple Watch, bylo údajně diskrétnější mrknout na hodinky, než vyndat telefon, ale nikdy se to nikomu nepodařilo bez povšimnutí.

Tento nový návrh by vám umožnil pouze zatnout nebo natáhnout ruku, abyste spustili elektrody.

„Elektrody mohou být nakonfigurovány tak, aby detekovaly elektromyografické (EMG) signály, což je elektrická aktivita, která je výsledkem kontrakce svalů,“ uvádí patentová přihláška. “V některých příkladech mohou elektrody detekovat EMG signály, které jsou produkovány činností flexorů a extenzorů svalů a šlach na předloktí a zápěstí uživatele.”

Již existuje funkce Apple Watch Accessibility, pomocí které sevřením pěsti můžete zastavit například alarmy. S daty senzoru pocházejícími z elektrod, které se pohybují po celém vašem zápěstí, však hodinky dokázaly detekovat pohyb prstů.

Nemuseli byste tedy někomu dávat gesto kroucení zápěstím „zabal to“, škubnete palcem. Jak je u psaní patentových přihlášek typické, Apple se snaží pokrýt co nejširší myslitelnou škálu možných budoucích nápadů, ale nesvázat se s mnoha příklady.

Téměř 11 000 slov v patentové přihlášce je jako vždy o tom, aby tento proces fungoval, spíše než o tom, co lze udělat poté, co elektroda zaznamená určitý pohyb.

„K detekci EMG signálů lze v řemínku hodinek nebo jiného zařízení nošeného na zápěstí vytvořit několik řad elektrod a vodivých vodičů,“ říká Apple. “V některých příkladech může řemínek obsahovat odnímatelné elektrické spoje (např. pogo kolíky), které umožňují směrování elektrodových signálů do procesních obvodů v pouzdře zařízení nošeného na zápěstí.”

„Signály z jedné nebo více těchto elektrod lze využít jako referenční elektrodu,“ pokračuje, „a měření mezi signály z aktivních elektrod a jednou nebo více referenčními elektrodami lze získat pro zachycení EMG signálů v řadě místa na řemínku, pomocí elektrické aktivity, která je výsledkem kontrakce svalů.”

Tato patentová přihláška je připsána sedmi vynálezcům. To zahrnuje Daniela A. Podhajny, jehož předchozí práce pro Apple zahrnuje výzkum, jak vyrobit komunikátor ve stylu Star Treku.

Předchozí článek

iPhone je stále nejlepší volbou smartphonů pro teenagery

Následující článek

iPhone 15 nebude mít polovodičová tlačítka

Související články

TuneUp: už známe výherce soutěže

A je to tady, po týdnu čekání tu máme vylosování naší soutěže o program TuneUp, který vám udělá pořádek v iTunes. Z celkem 57 soutěžících vyhrál 25. tweet. Záznam losování můžete samozřejmě shlédnout na videu.