Samsung Galaxy S21 vs Apple iPhone 12

Nejnovější vlajková loď společnosti Samsung je tu. Samsung Galaxy S21 se očekával v březnu nebo v dubnu, pokud by se řídil běžným časovým harmonogramem, ale letos společnost Samsung chtěla začít brzy. A protože poslední iPhone nepřišel v září, jak je obvyklé, ale o několik týdnů později, přistály největší telefony předních telefonních značek mnohem blíže k sobě než kdykoli předtím.

Souboj velikánů, který je lepší?

Telefon Samsung se dodává ve třech různých verzích, S21, S21 +, která je o chlup větší, a S21 Ultra, která používá prémiovější materiály a má fotoaparát navíc. S21 přímo navazuje na loňský model S20, ale v překvapivém kroku od Samsungu je levnější. To znamená, že je to téměř přesná cenová shoda pro Apple iPhone 12.

Nejnovější spuštění iPhonu od Applu také odhalilo několik zařízení. K dispozici je iPhone 12, menší a levnější verze s názvem iPhone 12 mini a dva modely s extra fotoaparátem a dražšími materiály, iPhone 12 Pro a větší iPhone 12 Pro Max.

Samsung Galaxy S21 a Apple iPhone 12 mají více společného než je jejich cena, i když existují také velké rozdíly. Abychom vám pomohli s výběrem, začněme s podobnostmi.

Obrazovka

Poprvé Apple nasadil OLED obrazovku do své běžné vlajkové lodi – iPhone 11 měl LCD displej. Společnost Samsung již řadu let uvádí OLED displeje do své řady Galaxy S.

Displej pro iPhone měří 6,1 palce s vysokým rozlišením 460 pixelů na palec (ppi). Na Samsung Galaxy S21 měří obrazovka 6.2 palce a má mírně nižší hustotu pixelů: 421 ppi.

Bezpečnost

iPhone má propracovaný systém rozpoznávání obličeje, který je dostatečně bezpečný, aby vám umožnil odemknout telefon a dokonce provádět platby pouhým umožněním telefonu rozpoznat váš obličej.

Samsung má také rozpoznávání obličeje, ale není to považováno za bezpečné. Přesto má v rukávu skvělou alternativu. Má snímač otisků prstů, který je uložen v samotném displeji.

5G

iPhone 12 je prvním 5G iPhone, ačkoli telefony Samsung již nějakou dobu mají super-rychlé připojení. Oba tyto telefony jsou schopné velmi vysoké rychlosti dat, za předpokladu, že vaše síť má stožáry, které ji podporují – ještě zdaleka není všude.

Nabíjení

Oba telefony jsou schopné bezdrátového nabíjení. Umístěte sluchátko na kompatibilní nabíječku a pohodlně se nabíjí. Apple má speciální nabíjecí podložku MagSafe, prodávanou samostatně, která se připevní k iPhone 12.

Parametrů k porovnání je tu mnohem více. Telefony jsou si velmi podobné a jde o velkou konkurenci, kdo je však věrný Androidu, tak obvykle zůstane u Androidu a příznivci iPhonů si většinou nedovolí zradit svou příslušnost k Applu.

Předchozí článek

iPhone 6S natočil svůj pád z 600 metrů a přežil

Následující článek

Apple plánuje tenčí špičkový MacBook Air

Související články

Liquipel: získejte voděodolný iPhone za příplatek $59

Na letošním veletrhu CES byla kromě již tradičního příslušenství pro zařízení od Apple představena i jedna opravdu revoluční novinka, která vypadá natolik dobře, až se jeví jako neuvěřitelná. Firma Liquipel zde totiž prezentovala stejnojmenou technologii, díky které dokáže ochránit elektronická zařízení od poškození pří styku s vodou.