iPad 3: spekulace naznačují vydání novinky už v březnu

Pokud sledujete poslední dobou spekulace okolo nového iPadu 3, pak Vám nemohly uniknout informace o jeho brzkém vydání. Jak jste se mohli dočíst ve víkendovém souhrnu novinek, server AllThingsD přišel se zprávou, že představení nového jablečného tabletu bude již v prvním týdnu měsíce března.

Pokud sledujete poslední dobou spekulace okolo nového iPadu 3, pak Vám nemohly uniknout informace o jeho brzkém vydání. Jak jste se mohli dočíst ve víkendovém souhrnu novinek, server AllThingsD přišel se zprávou, že představení nového jablečného tabletu bude již v prvním týdnu měsíce března.

Spekulace se začínají potvrzovat jednoduchým faktem – začíná být nedostatek původních iPadů 2. Největší prodejci těchto tabletů hlásí nedostatky, a jak jistě víme z minulosti, to u Applu neznamená nic jiného, než pozvolná příprava na uvedení nového modelu. Britský prodejce Carphone Warehouse se s nedostatkem zboží dostal dokonce až tak daleko, že jedinou dostupnou verzí WiFi + 3G iPadu 2 je 64GB černý model – všechny ostatní verze jsou vyprodány.

Je samozřejmě také možné, že Apple nedostatek těchto modelů opravdu má (na druhou stranu, samotné WiFi verze iPadu 2 na tom nijak špatně, co se týče dostupnosti, nejsou), ovšem mnohem pravděpodobnější je výše prezentovaná varianta.

Pokud tedy máte v plánu brzkou koupi nového jablečného tabletu, rozhodně Vám doporučujeme počkat. Minimálně iPad 2 by se mohl stejně jako minulý rok jeho první generace dostat do výprodejů a měl by se dát sehnat za velmi výhodné ceny.

Otázkou ale stále je, čeho se v novém iPadu 3 dočkáme. I přes mnoho spekulací nemáme snad ani jediný hmatatelný důkaz nějaké novinky, co by mohl obsahovat. Můj osobní tip bude jistě větší posun než u předchozích iPadů, a to nejspíše s novým (dvojnásobným) rozlišením displeje, lepší výdrží na baterii, či s podporou Siri známou z iPhone 4S. Je zde i možnost čtyř jádrového procesoru, k čemuž jsem ale já sám spíše skeptický.

4 comments
  1. Já se moc v procesorech nevyznám, ale myslím že jestli se zčtyřnasobí rozložení displeje tak se bude muset přidat i novy procesor, nebo ne? 🙂 třeba ten procesor nebude čtyřjadrovy ale proste trosku vylepšeny, aby s tím super displejem byl stejně výkonný jako iPad 2

    1. Tak spíš než další dvě jádra navíc bych to prostě viděl jako zvýšení výkonu samotného procesoru, když už. Na čtyřjádra je ještě dle mého brzo. Ale možné je vše.

  2. Zdá se, že novinky, které nás budou čekat u iPadu 3, jsou velmi těžko odhadnutelné.  Bude to retina displej, A6 procesor, lepší kamery, delší výdrž baterie či ovládání hlasem v podobě Siry? Realisticky vzato, A6 procesor je nutný k eliminování tlaku Tegry 3, kamery vzhledem k oblíbenosti a tlaku konkurence musí být zlepšeny, nějaké speciální softwarové ovládání by mohlo být. Retina diplej a jeho výroba bude velmi nákladá, proto v této generaci, podle mého názoru, stále nebude.Pokud by se tak stalo, musela by být lepší baterie pro podsvícení obrazovky a spíše zachování desetihodinové výdrže.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Bullet Time HD: skvělá hra zdarma pro iPhone i iPad

Následující článek

České peníze: bankovky pod drobnohledem díky aplikaci od ČNB

Související články