Ochranné folie pro iPhone: skutečná ochrana nebo mýtus

Prvopočátky fólií pro telefony se datují již k prvním mobilním přístrojům, kde sloužily jako čirá ochrana proti poškození displeje. O jejich zkázu se téměř postaral příchod dotykových displejů.

Prvopočátky fólií pro telefony se datují již k prvním mobilním přístrojům, kde sloužily jako čirá ochrana proti poškození displeje. O jejich zkázu se téměř postaral příchod dotykových displejů.

Obzvláště první roky prodeje dotykových telefonů vytvořily mezi uživateli nenávist k většině fóliím, výrazně snižovaly citlivost displejů, jehož technologie ještě nebyla schopna dokonale rozeznávat jednotlivá gesta uživatelů. Přeživší fólie ovšem opět začínají útočit na trh a to díky pokročilé technologii, která nabídne nevšední vlastnosti. Tvrzená folie, extrémně pevná fólie aj., nové druhy fólií mají mnoho jmen, ovšem vlastnostmi jsou stále stejné.

Vojenská technologie

Úder kladivem, pád ze schodů, otočka na podpatku korpulentní dámy, to vše dokáží extrémně odolné fólie snést, jak se ovšem této technologie dosáhlo? Prapůvodní zdroje vychází z prvotního využití technologie pro policejní a vojenské účely, kdy se hledala jednoduchá a levná možnost, jak vytvořit tvrzená skla.

Byly tedy vyvinuty speciální fólie, které po aplikaci na skleněnou plochu zaručí několikanásobně větší pevnost a odolnost proti fyzickému poškození.

Technologie byla jednoduše upravena a okopírována na využití pro telefony a tablety. Výhodou fólií je jejich přilnavost, s telefonem splynou v jeden povrch a díky tloušťce, která se u většiny modelů uvádí cca 0,2mm, je zaručena nesnížená citlivost displeje.

Jak fólie rozeznat

Důležité je naučit se rozeznat extrémně odolnou fólii od té obyčejné. Zatímco obyčejné jsou označeny pouze jako fólie a uživatel je může pořídit v cenovém rozpětí od 50 do 200kč, tak superodolné jsou speciálně označené a uživatel si může vybrat dokonce modely s celoživotní zárukou přístroje. Cenová odlišnost je oproti běžným výrazně rozdílná a na trhu je lze zakoupit od 500 do 2000kč.

Na trhu jsou dostupné jak pro iPhony, tak i pro iPady a to i v provedení pro zadní stranu, užívatel tak získá zpevněnou strukturu telefonu ze všech stran.

Jaké vlastnosti požadovat

Při nakupování fólie lze pochybit, jelikož výrobců je již celá řada a snadno tak lze pořídit nekvalitní model. Dbejte tedy na vlastnosti jako jsou:

  • tloušťka fólie od 0,2-0,4mm
  • doživotní záruka
  • odolnost proti abrazi
  • samoléčivá schopnost
  • odolnost proti pádu
  • výměna v případě poškození

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

7 nejlepších aplikací deštivého týdne

Následující článek

LX Dual USB Charger: Stylová nabíječka do auta

Související články

iPhone 4: Jak e-shopy zareagovaly na ceny u operátorů

Pamatujete na první zprávy o prodeji iPhone 4 v českých e-shopech? Cena 18. srpna byla ve většině internetových obchodech vyšší než 19.500 Kč za 16GB a 22.500 Kč za 32GB model. iPhone 4 od těchto prodejců byl tzv. "šedý dovoz", což se promítlo do vyšší ceny. Zajímá vás, jak české obchody zareagovali po uveřejnění (o dost) nižších cen u operátorů?

Twitter for Mac: Tweetie se konečně dočkal nástupce!

Spolu se spuštěním Mac App Store byl uveden Twitter for Mac, dostupný přes tento distribuční kanál. Původně mluvily spekulace tak, že se Tweetie 2 (původní pracovní název) možná vůbec neobjeví a nebylo o něm dlouhou dobu slyšet. Nakonec jsme se ale přece dočkali a dnešním dnem je nástupce oblíbeného Twitter klienta Tweetie ke stažení ve finální verzi na Mac App Store.

iOS 4.1 na iPhone 3G: zrychlení systému je výrazné! (video)

Nový iOS 4.1 je jeden z neočekávanějších updatů iOS vůbec, a to především díky velice pomalé verzi 4.0 na modelech 3G. Z vlastní zkušenosti vím, že model 3G "4ku" absolutně nezvládá a funguje téměř stejně (ne)kvalitně, jak Windows Vista. Pro ty, kteří nedočkavě vyhlíží iOS 4.1, tu máme video-porovnání iPhone 3G s iOS4.0 a iOS4.1.