iAviation CS: přehled o českých s slovenských letištích ve vaší kapse

Recenze aplikace iAviation CS, která vám poskytne přehledné a aktuální informace o veškerých letadlech, která se pohybují na českých a slovenských letištích.

Pokud jste náruživým cestovatelem a často využíváte pro své cesty právě letecké dopravy, určitě jste se už mnohokrát setkali se situací, kdy jste potřebovali nějakou konkrétní informaci o vašem letu (od brány, přes zpoždění až po stav vykládání zavazadel), ale ne a ne se v letištním chaosu zorientovat. Pokud však vlastníte iPhone nebo iPad, je pro vás tato starost již minulostí, neboť díky aplikaci iAviation CS budete mít všechny tyto informace aktualizované pěkně ve své kapse.

Apliakce iAviation CS v současné době poskytuje informace o šesti letištích – čtyřech českých (Praha, Brno, Karlovy Vary a Ostrava) a dvou slovenských (Bratislava a Košice). Po výběru patřičného letiště se již můžete přepnout do přehledu odletů či příletů, což jsou dvě hlavní (a prakticky jediné) obrazovky aplikace.

V nich vždy uvidíte seznam příslušných letů včetně času, čísla letu, letecké společnosti, destinace a stavu letu, což je asi jedna z nejdůležitějších informací. Aplikace si informace samozřejmě stahuje z internetu (a proto je určitě dobré mít ve svém telefonu nějaký ten datový tarif, protože spoléhat na Wi-Fi zdarma se nemusí vždy úplně vyplatit) a aktualizaci provádíte posunutím dolů podobně jako třeba u aplikace Twitteru či Facebooku.

Pokud daný let rozkliknete, dostanete se do detailního přehledu, kde jsou navíc informace o terminálu, bráně či třeba stavu vykládání zavazadel. Nechybí ani informace o počasí v dané destinaci. Pro ruzyňské letiště jsou ještě k dispozici hlášky přímo z letiště, které si můžete pustit přímo z aplikace. Např.: “Vážení cestující, zavazadla z linky W6 2698 z Benátek budou vyložena na pás číslo 23”. Následuje také informace v angličtině.

Co mi na aplikaci velice vadí, je její vzhled. Vývojář se velice pravděpodobně snažil napodobit grafický styl letištních tabulí, který ale ve výsledku způsobil to, že aplikace nevypadá vůbec pěkně. Přehledy odletů a příletů se ještě dají překousnout, ale při rozkliknutí informací o nějakém letu mi přijde, že autor náhodně rozházel prvky po ploše a vůbec nad tím nepřemýšlel. Je to veliká škoda.

Zamrzí také třeba fakt, že pokud hledáte například let určitého čísla, nemůže si ho najít přímo prostřednictvím nějakého vestavěného vyhledávání, ale musíte scrollovat přehledem, který třeba v případě Ruzyně není zrovna nejkratší. Přehledy se sice dají filtrovat podle destinace či letecké společnosti, ale je to extrémně nepraktické, neboť takových položek jsou ve výběru stovky, a tak než najdete tu správnou, tak vám letadlo pravděpodobně uletí a dokonce možná i dorazí do cíle. Mnohem praktičtější by bylo zavést vyhledávání čísel letu a také při filtrování použít zadávání hesla, nikoliv jeho vyhledávání.

Celkově je ale aplikace poměrně užitečná – pokud by neměla tak špatný vzhled, dala by se označit přímo za skvělou. Najdete zde všechny potřebné informace a cestující na pražském letišti určitě potěší možnost přehrát si letištní hlášky. Škoda tedy jen výše zmíněného vzhledu a také faktu, že aplikace neobsahuje více letišť. Celkově dávám 60%. Aplikaci jsem recenzoval ve verzi 2.0.

iAviation CS – 3,99€ – (momentálně ve slevě za 2,39€) – App Store link (iPhone)

iAviation CS HD – 3,99€ – App Store link (iPad)

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Facebook: máme obrázky nové aplikace pro iPad

Následující článek

Reckless Getaway: útěk strážcům zákona s kufrem plným bankovek

Související články