Uživatelé Androidu v posledním desetiletí stále více přecházeli na iPhone

Migrace uživatelů Androidu na iPhone zůstává součástí ekosystému společnosti Apple a jakmile přejdou, často zůstávají věrní značce. Nedávná zpráva od Counterpoint Research zjistila, že přechod uživatelů Androidu na iOS pomohl zvýšit podíl Applu na trhu smartphonů v USA, i když se celkový trh zmenšil. Ve středu navíc tato data podporuje zpráva společnosti Consumer Intelligence Research Partners (CIRP).

Co data ukazují?

Přechod mezi mobilními operačními systémy je pro majitele chytrých telefonů často vnímán jako výzva, která vede k silné loajalitě vůči jejich současnému operačnímu systému. Za posledních pár let však došlo ke znatelnému nárůstu podílu kupujících iPhone, kteří dříve používali zařízení Android.

CIRP analyzoval údaje o nákupech iPhone za posledních devět let, přičemž vzal v úvahu chytré telefony, které kupující iPhone vlastnili těsně před zakoupením svého nového iPhone. Zjistili, že od března 2022 do března 2023 15 % jednotlivců, kteří si koupili iPhone, uvedlo, že přešli z telefonu s Androidem, zatímco 83 % uvedlo, že zůstali věrní iPhonu.

Frekvence přepínání Androidu se však za posledních devět let snížila. Během 12 měsíců před březnem 2016 byla míra kupujících iPhone, kteří přešli ze smartphonu Android, na svém vrcholu, a to 21 %. Tato sazba se do roku končícího v březnu 2020 stabilně snižovala na 10 %.

Od té doby docházelo k postupnému nárůstu a dosáhlo současné míry 15 %. Podíl uživatelů iPhonů, kteří si neustále kupují nové iPhony, ve stejném období také neustále rostl.

V roce, který skončil v březnu 2015, 69 % kupujících iPhone uvedlo přechod z jednoho iPhonu na druhý. To se od té doby zvýšilo, zejména kvůli menšímu podílu kupujících iPhone, kteří byli poprvé uživateli chytrých telefonů nebo mobilních telefonů.

Významná část růstu vlastnictví iPhonů mezi kupujícími iPhonů se odehrála vytěsněním jiných kategorií smartphonů, jako jsou Blackberry, Windows, menší operační systémy a základnější telefony, jako jsou vyklápěcí telefony. Během 12 měsíců končících v březnu 2015 tito uživatelé představovali 13 % kupujících iPhone.

Po devíti letech dominance mezi iOS a Androidem však tyto alternativní možnosti z trhu do značné míry zmizely.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Fotoaparáty iPhone 15 Pro Max se přeuspořádají tak, aby vyhovovaly periskopické čočce

Následující článek

iPhone 16 měl údajně mít vertikální uspořádání fotoaparátu podobné iPhonu 12

Související články

Nový MacBook Air: vydání se znovu posouvá, čeká se na Lion

Pokud patříte mezi lidi, kteří netrpělivě čekají na nový MacBook Air, pak pro Vás mám špatnou zprávu. Původně se nový MacBook Air měl objevit již na konci tohoto měsíce, čehož se chytla většina zahraničních serverů. Nestalo se ale tak a vypadá to, že vydání nového MacBooku Air je "natáhováno" ne kvůli nějakým problémům ve výrobě, ale spíše z důvodu vydání nového operačního systému od Apple - OS X Lion.

SuperApple #7: tipy a triky pro váš Mac

Máme pro vás opět výběr těch nejlepších tipů a triků pro Mac, které uplynulý týden byly k přečtení na SuperApple.cz. Tentokrát byla řeč samozřejmě o Logitech Touch Mouse, update iPhone OS 3.1.3 a iTunes, nebo o novém MacBooku Pro.