Updaty: iOS 5.0.1 je na cestě, iTunes Match má nečekané zpoždění

iOS 5 se brzy dočká prvního updatu s pořadovým číslem 5.0.1, který zlepšuje životnost baterie, zpřístupňuje multitasking gesta i na iPadu první generace a navíc opravuje hromadu bugů.

Štve-li vás na iOS 5 nižší výdrž baterky či byste chtěli víceprstá multitasking gesta i pro iPad první generace, můžete jásat – update iOS s pořadovým číslem 5.0.1 řeší všechny tyto problémy a dočkat se ho můžete za několik málo týdnů. Co už není tak veselé, je iTunes Match, jehož slibované spuštění do konce října Apple propásl.

Kromě výše zmíněných věcí opravuje iOS 5.0.1 další drobné chybičky – například bug, při kterém bylo možné se pomocí Smart Coveru dostat do uzamčeného iPadu. Na své si přijdou i Australané, kteří měli problém s rozpoznáváním řeči na iPhone 4S.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NLgQ22naQhE[/youtube]

To, že Apple nejdříve nepovolil multitasking gesta u původního iPadu a nyní, jen o pár týdnů později, je zpřístupňuje, je poněkud podivné, i když v historii iOS ne úplně neobvyklé – něco podobného se odehrálo již v případě “ztlumovacího” tlačítka na iPadech, kdy Apple nejdříve nechtěl povolit, aby si mohl každý vybrat, zda jím bude ztlumovat zvuk či uzamykat orientaci displeje, ale nakonec podlehl. Otázkou však zůstává, jak je první iPad dostatečně hardwarově vybaven na zvládání tohoto způsobu multitaskingu.

U iOS 5.0.1 je také dobré podotknout, že zřejmě půjde jak o první “delta” update (tedy se nebude stahovat celý systém, ale pouze jakýsi “patch”), tak o první OTA update, u kterého nebudete muset připojovat iPad či iPhone k iTunes, ale stáhnete si ho pohodlně přímo ze svého přístroje. Uvidíme, jak plynulá a bezchybná tato akce bude.

Co se týče iTunes Match, služby, která má za poměrně nízký roční poplatek “zlegalizovat” iTunes knihovnu (tedy nahradit stávající soubory těmi svými; dostupné prozatím pouze v USA), zde má Apple trošku problémy. Na keynote bylo slibováno, že bude spuštěna do konce října, ovšem máme 3. listopadu a nic se neděje. A zřejmě ještě nějaký ten týden ani nebude, protože Apple včera zpřístupnil vývojářům druhou betu iTunes 10.5.1 (tato verze má obsahovat iTunes Match, původně měl být však obsažen již v iTunes 10.5). Co se naskytlo za problém nebo kdy bude iTunes Match opravdu spuštěno, se v současné chvíli bohužel neví.

68 comments
  1. “Otázkou však zůstává, jak je první iPad dostatečně hardwarově vybaven na zvládání tohoto způsobu multitaskingu.”
    Betatest myslim dost jasne ukazal, ze je vykonove vybaven dostatecne. Nepovoleni gest byl pouze marketingovy tah Applu. Jak se ukazuje velmi nepovedeny, coz ukazaly rozhorcene reakce majitelu ipadu 1(i ja mezi ne patrim).

    1. Já jsem zase četl na Twitteru reakci pár vlastníků iPadu 1, kteří říkali, že jim multitasking gesta běhaly trhaně apod. Je to ale přinejmenším podivné, to ano. A když nad tím tak přemýšlím, tak jsem je vlastně ani nikdy nepoužil 🙂

  2. Ja vlastním tiež iPad 1 a na predchádzajúcom iOS som mal jailbreak a mal som tam povolené multitasking gestá a vôbec mi ich netrhalo a fungovali skvele. A je to fajn ak ich aktivujú na iPad 1 lebo je to strašne čudné tak na iPad 2 to povolia a na 1 nie… už ja teším na ten iOS 5.0.1.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Gmail: aplikace pro iOS se objevila na AppStore, ale jen na chvíli

Následující článek

Apple: příští rok má být revoluční, co se designu týče

Související články