Nový iPhone SE přežije stejné pády jako iPhone 13

iPhone SE třetí generace je téměř stejně odolný jako iPhone 13, ukázaly pádové testy, přičemž tento levný smartphone přežil vlastní a boční pádové testy na stejné úrovni jako jeho stájový kolega. Když Apple představil iPhone SE třetí generace, nabídl řadu tvrzení o jeho schopnosti přežít „klopýtnutí“ a „rozlití“ pomocí „nejtvrdšího skla ve smartphonu“. Při testování se zdá, že tvrzení jsou docela pravdivá.

Jak testy dopadly?

Série testů prolomitelnosti Allstate Protection Plans vzala iPhone SE a vystavila smartphone nebezpečí. Ve třech testech zahrnujících pády lícem dolů, dozadu a bokem dolů spadl iPhone SE na chodník z výšky šesti stop.

Test přežil lícem dolů s „pouze drobnými oděrkami“, což bylo podle Allstate „působivé“ vzhledem k tomu, že iPhone 13 používá na předním panelu ochranu Ceramic Shield. iPhone SE používá tvrzené sklo, ale není na něm aplikována úprava Ceramic Shield.

Při bočním testu opět utrpěl pouze drobné oděrky podobné testům pro iPhone 13.

Zpětný pádový test ukázal, že iPhonu SE praskne sklo. Předpokládá se, že nedostatek ochranného plochého hliníkového obložení způsobil, že skleněný zadní panel byl zranitelnější.

Aby otestoval své hodnocení IP67, prošel 30minutovým ponorným testem umístěným do 1 metru vody. iPhone SE přežil bez problémů, i když hodinu po vytažení z vody došlo k určitému ztlumení zvuku.

„S 3. generací iPhonu SE vytvořil Apple skutečně odolný telefon, který nezruinuje,“ řekl viceprezident marketingového a kreativního ředitele Allstate Protection Plan Jason Siciliano. “Zatímco jeho cena dělá z nového iPhonu SE dostupnější variantu, jeho oprava může stát opravdu mnoho peněz. Proto jsou pouzdro a chránič obrazovky vždy dobrou volbou.”

Předchozí článek

Oficiálně: letošní WWDC se blíží a nebude zcela online. Jakých novinek se dočkáme?

Následující článek

Průzkum ukazuje, že Apple u mladých lidí zcela dominuje

Související články