Letní aplikace

Tyto aplikace si nezapomeňte přibalit na dovolenou!

Doba dovolených je tu a jsem si jistý, že mnoho z vás se letos na dovolenou chystá. Připravili jsme pro vás aplikace, které si na dovolenou nesmíte zapomenout stáhnout do mobilu. A to ať jedete do zahraničí nebo zůstanete tady v Česku.

Trip Advisor

Trip Advisor je léty prověřená služba, ve které najdete úžasné tipy na výlety v destinaci, na kterou se chystáte. Nabízí několik kategorií a vyhledávat můžete mezi hoely, restauracemi a aktivitami. Užitečné také je, že Trip Advisor funguje jako taková malá sociální síť. Díky tomu tak ihned vidíte pod aktivitami, hotely či restauracemi recenze reálných uživatelů.

Můžete si také vtvořit Plány – tedy seznamy aktivit na jednotlivé výlety / dovolené. Stačí si oblíbené položky ukládat do příslušných seznamů a budete mít své plány pohromadě a přehledně. K přehlednosti poslouží i možnost zobrazit si vaše plány na mapě, takže plánování výletu na určitý den bude ještě jednodušší. Aplikace je sice v angličtině, ale najdete v ní i velké množství českých měst a míst.

Mapy.cz

Pokud plánujete cestovat po Česku, tak rozhodně doporučuji zapřemýšlet o použití mapové aplikace od Seznamu. Základní podklady jsou sice velmi podobné s ostatními mapovými aplikacemi, ale Českou republiku má Seznam opravdu v malíku.

V aplikaci Mapy.cz totiž najdete detailně zakreslené turistické trasy i podle barev a to je při bloudění v lese nedocenitelné. Nechybí ani zakreslené vrstevnice, zastávky MHD a další klasické mapové značky. Při plánování výletu navíc oceníte automatické vypočítání převýšení nebo zobrazení aktuálního počasí přímo v mapě. Když ale nevíte přesně kam jít a chcete jen procházku, využijete možnost Výlet po okolí.

Aplikaci ale po letních prázdninách rozhodně nemažte! V zimě zase Seznam aktualizuje všechny běžkařské trasy v Česku i jejich aktuální stav. Podobně to platí i pro provoz skiareálů.

Tečka

Na výletech nelze opomenout, že se pořád nacházíme v nejisté situaci, co se covid situace týká. Přesně proto se vám bude hodit aplikace Tečka. Do ní jednoduše nahrajete své údaje a aplikace se sama postará o aktualizaci vašich certifikátů, kterými se můžete prověřovat v restauracích, službách i na státních hranicích EU a Srbska. V Tečce se budou zobrazovat nejen vaše údaje o očkování, ale i údaje o prodělaných testech.

O aplikaci Tečka jsme napsali obsáhlý článek i s návodem, jak do ní certifikáty nahrát. Najdete jej na TOMTO ODKAZU.

Waze

Plánujete jet na dovolenou autem? V tom případě sáhněte po navigační aplikaci Waze. Waze není sice na příčkách nejhezčích aplikací, co se designu týká, ale zato konkurenci na míle předhání ve svých funkcích. Waze má obrovskou výhodu v široké uživatelské základně. Ti tvoří síť řidičů, kteří mohou kdykoliv na silnici nahlásit nějaký problém a ten se ihned promítne ostatním uživatelům.

Můžete se tak vyhnout náhle vytvořené koloně, dát si pozor pokud vidíte na mapě policejní hlídku nebo zpomalit před nebezpečným výmolem za zatáčkou. Možnosti Waze jsou opravdu široké a to potvrzují i spokojení uživatelé. Příjemným bonusem je i hra na body, které se vám přičítají buď po ujetých kilometrech nebo počtu nahlášených upozornění na silnici. Za body se vám pak odemykají zábavné postavičky, kterými můžete vyjádřit svoji náladu, ta se pak zobrazí dalším uživatelům.

Doufáme, že se z dovolené vrátíte v pořádku a bez komplikací. Pokud použijete nebo již používáte nějakou z výše zmíněných aplikací, dejte nám vědět vaše zkušenosti do komentářů!

Předchozí článek
Mr. Corman

Mr. Corman – nový seriál na Apple TV+ už má trailer i datum premiéry.

Následující článek

iPadOS 15 – Jak funguje „nový” multitasking?

Související články