Apple: nové MacBooky Air a Macy Mini, plastový MacBook pohřben

Shrnutí informací o nových modelech, které dnes Apple představil – konkrétně jde o MacBook Air, Mac Mini a Apple Thunderbolt Display.

Spolu s Lionem, který už si teď vesele hoví v Mac App Store, Apple představil i mírně vylepšené MacBooky Air s Thunderboltem, Macy Mini bez optické mechaniky a nové monitory obsahující taktéž nový rychlý konektor. Za oběť ale padl oblíbený bílý plastový MacBook, který už je teď pravděpodobně v jablečném nebi – je to škoda, protože ho mnoho lidí využívalo jako vstupenku do světa produktů s nakousnutým jablkem. Tou se nyní stává nejlevnější MacBook Air.

Update tohoto typu v den, kdy vyjde Lion, se obecně očekával, neboť tyto stroje byly těmi posledními, které neobsahovaly Thunderbolt port. Spolu s tímto se MacBooky Air dočkaly nových procesorů Sandy Bridge v rozmezí 1,6GHz Core i5 až 1,8GHz Core i7 (dual-core samozřejmě), 4 GB RAM a nejsilnější model také flashové paměti s kapacitou 256 GB. Mnoho uživatelů určitě potěší také fakt, že jsou nové Airy stejně jako MacBooky Pro obdařeny podsvícenou klávesnicí, která výrazně usnadňuje psaní potmě.

Co se týče Macu Mini, tak ten se kromě typického upgradu svých “vnitřností” (web Apple mluví až o dvojnásobném zrychlení ve srovnání s předchozími modely) dočkal také odebrání optické mechaniky – Apple tak jde ve stopách Airu a pravděpodobně se postupně snaží jednou pro vždy optické mechaniky pohřbít, což se mu pravděpodobně opravdu povede – svědčí o tom mimochodem také způsob distribuce Lionu. Update Macu Mini je podobně důležitý jako update ultratenkých notebooků, neboť se jedná o finančně nejschůdnější cestu, jak mít na stole vlastní Mac.

Posledním updatovaným produktem je LED Cinema Display, který se nyní nazývá “Apple Thunderbolt Display”. Hádejte proč – ano, tento nový monitor opět obsahuje nový konektor, což je pravděpodobně jediná změna, které se dočkal. Zajímavé je, že díky rychlosti Thunderboltu si budete moci k výkonnějším strojům (MacBook Pro) pomocí jednoho Thunderbolt kabelu připojit klidně dva 27” monitory.

Dostupnost nových produktů ani jejich cena v českých obchodech není zatím známá, ale nemělo by to trvat více než pár týdnů a co se týče ceny, nedávno jsme psali, že se chystá její drobné snížení, takže bych se jí určitě nebál.

Update: ceny!

Mac mini Dual-Core i5 2.3GHz/2GB/500GB

Apple Mac mini, MC815Z/A lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Mac mini Dual-Core i5 2.5GHz/4GB/500GB

APPLE Mac mini, mc816z/a lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Uvažujete o koupi některého z nově představených jablečných produktů? Zajímá nás váš názor v komentářích!

89 comments
  1. Kdyby to všechno nebylo tak šíleně drahý ;-(

  2. Jednou bych rád stolního Mac-a a mackbook air (protože je to nádhernej kus práce a Mac se mi líbí)

  3. az nadejde ta pravá chvíle, nový macbook air je můj 🙂

  4. Určitě dobrá investice to Airu (cena/výkon)

  5. Si ho za 2 tydny koupim na Floridě do 20 000 kč podle kurzu 😀

  6. No ceny sou úplně super! Asi to vidim na Mac mini 😉

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Ticket to Ride: návyková desková hra nejen pro milovníky železnice

Následující článek

OS X Lion: první zkušenosti s nejnovějším systémem pro Mac

Související články