Tým Apple Car se rozpustil a uvedení vozu se do roku 2025 nemusí stihnout

Také se těšíte na uvedení dlouho očekávaného auta od Applu? Analytik Ming-Chi Kuo uvádí, že projektový tým stojící za předprodukcí Apple Car byl rozpuštěn a bez rychlého přepracování se vůz nedočká očekávaného uvedení v roce 2025.

Žádný projektový tým zatím neexistuje

Navzdory nedávným zprávám, že Apple pravděpodobně oznámí partnerství na hromadnou výrobu „Apple Car“ v roce 2025, Ming-Chi Kuo říká, že datum je sporné. Podle analytika v současné době v Applu neexistuje žádný projektový tým.

Kuo nenabízí žádné další podrobnosti, takže není známo, jak dlouho byl tým rozpuštěn, ani v jaké fázi byli. V prosinci 2021 však bylo oznámeno, že tři inženýři „Apple Car“ odešli do jiných společností.

Také v září 2021 měl být výkonný ředitel Apple Watch Kevin Lynch převelen, aby řídil tým „Apple Car“. V roce 2020 bylo oznámeno, že John Giannandrea, vedoucí AI a Siri společnosti Apple, dohlíží na vývoj. Je možné, že designové práce a plány Applu mohly být dokonce dokončeny. Pokud by tomu tak bylo, očekávalo by se, že alespoň někteří členové týmu zůstanou ve výrobním procesu.

Tým za tím, co je údajně interně známý jako „Projekt Titan“, byl již dříve údajně rozpuštěn a/nebo reorganizován. V roce 2016 společnost Apple zmrazila nábor v týmu poté, co blíže nespecifikovaní manažeři byli nespokojeni s pokrokem.

Předchozí článek

Dočkáme se od Applu chytrých prstenů?

Následující článek

iPhone dominuje Severní Americe a západní Evropě, protože 5G překonává 4G

Související články

iPhone 4S: prodej v ČR nabírá na obrátkách, cena začíná na 14 499

Nový iPhone 4S, který Apple představil tento týden, se v ČR a na Slovensku začne prodávat 28.10.2011, proto už nyní chtějí obchodníci na předprodeji "ulovit" co nejvíce zákazníků. Většinu potencionálních zájemců určitě zajímá cena, která asi nejvíce ovlivní rozhodování zda koupit "čtyřku", nebo nový model. Podívejte se na aktuální předprodejní ceny v českých obchodech.