Apple uvádí na trh “Magsafe battery pack” pro iPhone 12 a odhaluje tím skryté vlastnosti telefonu

Apple tiše vydal novou baterii napájenou magnetem, která probouzí dříve skrytou funkci v iPhonu. Akumulátor využívá novou technologii Apple MagSafe k zaklapnutí na zadní stranu novějších telefonů iPhone a poskytuje jim nabíjení. Sleduje řadu dalších doplňků MagSafe od společnosti Apple, které zahrnují karty a kožené peněženky na karty, stejně jako nabíjecí puky pro připojení do zdi.

Dodává se pouze v jedné barvě – měkké bílé barvě a má tvar zaobleného obdélníku. Nabíjecí sady většinou fungují podle očekávání: Apple říká, že se zacvakne na zadní stranu iPhonu a poskytne mu energii, když ji potřebuje. Magnety údajně nebudou rušit kreditní karty nebo přívěsky na klíče.

Technologie zpětného nabíjení

Ale skutečný způsob, jakým tofunguje, je použití funkce, o které se již dlouho předpokládá, že je v iPhone 12 , ale ve skutečnosti se nikdy nepoužívá. Spoléhá se na technologii zpětného nabíjení, která je k dispozici také v jiných telefonech.

Pokud je baterie připojena k iPhonu, který je nabíjen dostatečně výkonnou nabíječkou, telefon přenese část své energie na baterii a umožní nabíjení obou současně. Znamená to, že MagSafe z iPhonu může pracovat také pro zpětné nabíjení, což iPhonu umožňuje vydávat energii i ji přijímat.

O zpětném nabíjení se říkalo, že je součástí iPhone 12 před jeho uvedením na trh, a pověsti od té doby naznačují, že iPhony tuto technologii obsahují, ale že byla skrytá. Nabíjecí balíček poskytne první příležitost, kdy se tato funkce použije.

Jiné telefony používají podobnou technologii, aby jim umožnily přeměnit se na něco jako bezdrátový nabíjecí puk a nabít telefony jiných lidí. Zatímco zvěsti naznačují, že Apple uvažuje o nabídnutí podobné funkce – například pro nabíjení AirPods – nabíjecí puk je první a zatím jediný vzhled technologie v sestavě společnosti Apple.

Akumulátor lze stále nabíjet jako obvykle, říká Apple. Má zabudovaný port Lightning, takže jej lze zapojit a nabíjet samostatně. Nový produkt byl vydán relativně tiše: jednoduše uvedl baterie do prodeje, aniž by je zahrnul do jakéhokoli druhu události nebo veřejného oznámení.

Akumulátor funguje se všemi verzemi iPhone 12, od Mini po Pro Max. Stejně jako ostatní příslušenství MagSafe, například peněženka, nabíječka nemá různé velikosti, takže zabírá více nebo méně místa na zadní straně telefonu v závislosti na použitém modelu. Protože se spoléhá na MagSafe, nebude fungovat se staršími telefony – ačkoli Apple nabízí samostatné pouzdro na baterii pro novější iPhony, včetně iPhone 11.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Předchozí článek

iPhone 13 by mohl mít režim "Always ON"

Následující článek

iPhone 13 Pro se ukáže v nových barvách, například v Sunset gold

Související články

iPhone 5: nové spekulace, ale dočkáme se ho vůbec tento rok?

Blíží se WWDC 2011 a tak nepřestávají utuchat spekulace o novém iPhone 5 - spíše naopak, je jich čím dál více. Při představování WWDC 2011 jsme se dočkali sloganu "Join us for a preview of the future of iOS and Mac OS X." Tento slogan nás v praktické míře utvrdil, že nového iPhone 5 se na novém WWDC poprvé nedočkáme - minulé roky totiž byl na této události iPhone vždy představen (od roku 2007).

iPhone 5: vydání je velice blízko, potvrzuje několik zdrojů

Vskutku velmi zajímavého vývoje jsme se dočkali za poslední dva dny, co se týče zjišťování data uvedení nového iPhone 5. Nové informace týkající se převážně toho, jak bude nový iPhone vypadat, jsme Vám přinesli v minulém článku. Nyní Vás ale můžeme ujistit o tom, že nový iPhone 5 je velice blízko, a pokud tomu nevěříte, máme pro Vás několik informací, které Vás o tom přesvědčí.