Dočkáme se od Applu chytrých prstenů?

O chytrých prstenech už se moc nemluví, ale je to škoda, protože mají velký potenciál. Apple je sice nevyrábí, ale pokračuje ve výzkumu konkrétních použití „vstupních sestav pro nošení na prstech“. Většina chytrých prstenů na trhu dokáže snímat třeba tepovou frekvenci nebo mohou sloužit k placení.

Co ukazuje nový patent Applu?

Nyní nově odhalený patent ukazuje, jak podrobně Apple uvažoval o chytrých prstenech. „Vstupní sestava nositelná na prstu pro ovládání elektronického zařízení“ se zabývá doslova tím, jak by do něj mohl uživatelův prst zapadnout, stejně jako tím, k čemu by jej mohl použít. Také používá slovo „prsten“ v jakémkoli kontextu pouze pětkrát. Fráze „vstupní sestava“ je zahrnuta téměř 250krát.

Je to proto, že jakmile jeden prst nosí zařízení, pozornost patentu se zaměřuje na to, jak může přijímat vstup. A je to proto, že v některých konfiguracích je zařízením, které patent navrhuje, méně prsten, spíše jednotka pro konečky prstů s uzavřenou přední částí.

„Když je vstupní sestava opatřena zadním otevřeným koncem…,“ říká patent, „vstupní sestava může být posunuta podél podélné osy nosného prstu uživatele… mezi první polohou pro aktivní funkční použití uživatel… a druhá pozice pro pasivní ukládání nebo držení.“ Některé výkresy v patentu ukazují zařízení na konečky prstů. Ale většina popsaných možností má zařízení v „poloze, ve které zadní otevřený konec obklopuje nosný prst uživatele mezi druhým a třetím kloubem (např. poloha, kde lze nosit typický ozdobný prsten).“

Tam, kde existují kroužky, které již fungují tak, že poskytují fyzická tlačítka, Apple se domnívá, že jsou „často neefektivní a/nebo neúčinné a často omezují způsoby, jakými může uživatel interagovat se vstupní sestavou za účelem generování konkrétních uživatelských ovládacích signálů“.

Apple tedy vstupní sestavu, která zahrnuje způsoby, jak detekovat a reagovat na více gest a více prstů. „Jako příklad,“ uvádí patent, „může být poskytnuta vstupní sestava pro ovládání elektronického zařízení, která přijímá první číslici ruky uživatele pro nošení vstupní sestavy.“

„Pak detekuje událost prvního dotyku druhou číslicí ruky uživatele, když je vstupní sestava nošena první číslicí,“ pokračuje patent, „a událost druhého dotyku třetí číslicí ruky uživatele když je vstupní sestava opotřebovaná první číslicí.“

Jinými slovy, jakmile si prsten nasadíte, budou zde ovládací prvky, které reagují na nějaký vstup z vašich ostatních prstů. Například můžete dosáhnout na boční tlačítko a klepnout palcem na stejné ruce, nebo můžete přejet přes ovládací prvek prstem druhé ruky.

Tento nový patent je jen posledním z dlouhého seznamu z nich, který sahá až k jeho prvnímu patentu na chytrý prsten v roce 2015.

Previous Article

U budoucích klávesnic Applu by jedna klávesa mohla sloužit jako myš

Next Article

Tým Apple Car se rozpustil a uvedení vozu se do roku 2025 nemusí stihnout

Related Posts

iPhone 4 v mixérů: Will it blend?

Víte jak dopadně nový iPhone 4 v mixéru? Díky dalšímu dílu známé YouTube video-série "Will it blend?" to můžete vidět na vlastní oči. Blendtec pravidelně demoluje všechny Apple novinky,, takže po iPadu přichází Apple iPhone 4. Znáte lepší reklamu na mixéry?