Milník: na iPadu spustíte už 100 000 nativních aplikací

iPad dosáhl za 453 dní 100 000 nativních aplikací na App Store. Ve srovnání s konkurencí, která má stále pouze zhruba čtyřmístné počty, jde o obrovský úspěch.

Po včerejším jablečně-významném dni přichází prakticky ihned další. Tentokrát ale nepůjde o žádné narozeniny, nýbrž o fakt, že počet nativních aplikací pro iPad dostupných na App Store dosáhl šestimístného čísla. Trvalo mu to zhruba 453 dní, což je asi o 30 méně, než za jakou dobu to stihl jeho předchůdce iPhone.

Za nativní aplikace jsou považovány takové, které jsou vyvinuty ve velkém rozlišení pro iPad – tedy i “universal apps”. Pokud toto obrovské číslo dáte do kontextu s faktem, že App Store byl spuštěn teprve v roce 2008, tedy před třemi roky, jde o neuvěřitelný úspěch, o kterém si konkurence může nechat jenom zdát. A pokud si vydělíte sto tisíc 453 dny, dojdete k číslu 220 – tedy počtu nových aplikací pro iPad, které přibydou do App Store každý den.

App Store tak upevnil svou pozici mezi konkurencí a stále je dle mého názoru důvodem #1, proč si lidé vyberou iPad oproti tabletům jiných výrobců. Přeci jenom, zhruba 1300 tabletových aplikací, které byste v současnosti našli na Android Marketu, nemůže s tímto číslem absolutně soupeřit. Je ale pravdou, že iPad má přeci jen zhruba rok náskok.

Určitě bude zajímavé sledovat, jak se bude iOS App Store vyvíjet dále. S příchodem iCloudu dojde k zavedení drobných vychytávek jako automatická instalace na všechna zařízení či možnost instalovat více aplikací naráz, ovšem nepůjde o žádnou systémovou změnu. Otázkou také je, zda je vůbec nutné něco měnit – aplikace stále přibývají, uživatelé i vývojáři jsou spokojeni a počet downloadů utěšeně roste. Apple bude ale nucen inovovat, aby si stále udržel dominantní pozici, která mu zaručuje vysoké prodeje, a aby App Store jednoduše nedošel dech. Nedávno se rodina App Storů rozrostla o Mac App Store a nyní se spekuluje také o App Store pro Apple TV, ovšem to vše je ve hvězdách. Nezbývá nám proto nic jiného než čekat, s čím Apple přijde v dalších verzích iOS a také nedočkavě vyhlížet aplikaci s pořadovým číslem 1 milion.

Co byste si přáli na App Store pro iOS vylepšit vy? Nebo jste s ním absolutně spokojení? Budeme rádi za vaše názory v komentářích.

Zdroje: macstories.net, tech.fortune.cnn.com

5 comments
  1. Chtělo by to povolit některé aplikace z iPhone na iPad2, například Whats App,  je to fajnová aplikace na zprávy, plně funkční, na iPhonu ji mám měsíc, poslal jsem stovky zpráv bez jediného zádrhele.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Nový MacBook Air: vydání se znovu posouvá, čeká se na Lion

Následující článek

Battlefield Bad Company 2 HD: FPS řežba, která má na víc

Související články